Inż. Roman Aftowicz, Wyróżniony Inżynier 2017 - kategoria „Menedżer”


24-02-2018 17:20:24

Cyfryzacja przemysłu to proces, który toczy się od wielu lat. Obecnie trwa wyścig, aby wszystkie maszyny produkcyjne były samowystarczalne i zarządzane cyfrowo w jednej platformie. Oczywiście cyfryzacja ma ograniczyć czynnik ludzki i znacznie przyspieszyć produkcję.

Instalacje, jakie dostarcza Kongskilde, to w większości urządzenia czy systemy peryferyjne, wykorzystywane w otoczeniu urządzeń głównych, w pracach, które mają dostarczyć lub odebrać surowiec bądź odpad. To właśnie maszyny produkcyjne dyktują wymagania dla naszych systemów. Aby być przynajmniej na tym samym poziomie, ciągle doskonalimy nasze urządzenia. Od dawna wykorzystujemy komunikację internetem do diagnozowania naszych instalacji oraz do wgrywania nowszych, ulepszonych wersji oprogramowania. Nasze wentylatory jako jedyne na rynku mają zintegrowany sterownik PLC wraz z zintegrowanym falownikiem częstotliwości. Dzięki temu wentylator działa intuicyjnie, pilnując zadanych wartości, tak dobierając parametry, aby optymalnie wykorzystać urządzenie oraz zużyć możliwie mało energii. Urządzenia danego systemu mogą być zdalnie załączane i przesterowywane z systemów informatycznych Scada, co daje możliwość kontroli z wielu poziomów i przez wielu użytkowników.

Diagnozowanie naszych systemów jest nie tylko idealnym rozwiązaniem w codziennej pracy, ale jest również niezbędne podczas tworzenia raportów o stanie systemu oraz w koniecznych ingerencjach, zapewniających ciągłość bezawaryjnej pracy sytemu.

Moje hobby to historia, zupełnie amatorsko matematyka fraktalna, mechanika kwantowa oraz gra w squasha. Wolny czas najbardziej lubię spędzać z rodziną.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl