Efekty - defekty


03-08-2018 17:23:30

dostawca jedzenia w Prudniku dostarczył zamówienie pod wskazany adres. Niestety, jak podaje internetowy serwis Opotydzień, miast otrzymać należną zapłatę, został przez zamawiającego pobity, bo okazało się, że jest Nepalczykiem.

Tak bywa, gdy się przyniesie posiłek do domu, w którym już jest zła karma.

niemal w co drugim przedsiębiorstwie działającym w Unii Europejskiej pracownicy narażeni są na stały kontakt z niebezpiecznymi związkami chemicznymi i pyłami. Szkodliwe substancje są przyczyną absencji, trwałej niezdolności do pracy oraz śmierci 75 tys. pracowników rocznie. Wbrew pozorom – objaśnia portal zdrowie.pap.pl – ryzyko wynikające z pracy w środowisku zanieczyszczonym toksycznymi chemikaliami nie jest problemem wyłącznie pracowników przemysłu ciężkiego, chemicznego, hutniczego, maszynowego czy wydobywczego, ale też zakładów, które nie kojarzą się z tego rodzaju zagrożeniem, jak np. firmy sprzątające, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie czy służba zdrowia.

Jako uzdrowieni i upiększeni też mamy posprzątane.

działający w Chinach program Social Credit System w założeniu ma premiować obywateli praworządnych, którzy nie łamią przepisów i na czas spłacają swoje zobowiązania. W praktyce okazuje się jednak, że najmniejsze odstępstwo od wyznaczonych przez państwo reguł może być surowo ukarane. Oceniony jest każdy aspekt ludzkiej egzystencji. Zatarg z władzą może się zatem skończyć odmową udzielenia kredytu, a jazda na gapę półrocznym zakazem podróżowania pociągami. Jak podaje portal next.gazeta.pl, dzięki danym z SCS tylko w ciągu jednego miesiąca zablokowano zakup ponad 11 mln biletów lotniczych i ponad 4 mln biletów na ultraszybki pociąg.

Tisze jediesz, dalsze budiesz. Nie dziwi nic.

umowę na dostawę nowych pociągów podpisała warszawska Szybka Kolej Miejska. Elfy II będą klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, ładowarki USB oraz defibrylatory AED. Będą to też pierwsze wagony, które zaoferują bezpłatny dostęp do internetu. Jednak emocje wśród przyszłych pasażerów i czytelników metro.warszawa.gazeta.pl wzbudza nie tyle darmowy hot-spot, co brak ubikacji. Nadzieje rozwiewa rzecznik SKM, który poinformował, iż „z uwagi na aglomeracyjny charakter połączeń obsługiwanych przez pociągi SKM oraz związaną z tym konieczność zapewnienia jak największej liczby miejsc dostępnych dla pasażerów, obecnie nie przewidujemy w nich montażu toalet”.

U nas na razie zamieniono wc na wi-fi.

wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce jest zbyt drogie – taki wniosek rząd wyciągnął z analizy, którą przygotowała firma Deloitte, o czym informuje Gazeta Wyborcza. Polski na kaucje nie stać, bo jak podsumowało Ministerstwo Środowiska, „planowane wysokie koszty wprowadzenia systemu nie równoważą potencjalnych korzyści”. Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu obawia się, że te wyliczenia mogą przydać się za dwa lata, kiedy UE nałoży na Polskę pierwsze kary za to, że nie odzyskujemy odpadów na odpowiednim poziomie, i jakoś trzeba się będzie wytłumaczyć.

Unijna podkładka?

gdzie studiować, by dobrze zarabiać? Odpowiedź na to pytanie może dać ELA, czyli ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. Przytoczony przez Rzeczpospolitą ranking otwiera filozofia na Uniwersytecie Warszawskim ze średnim wynagrodzeniem w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu wynoszącym 15 940 zł.

Nie trzeba być filozofem, by wiedzieć, że co innego żyć w beczce, a co innego mówić, iż lepsza uboga mądrość niż głupie bogactwo.

if

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl