Efekty-defekty


21-09-2018 16:24:31

miasteczka umierają – alarmuje Dziennik.pl.- Proces ten zaczął się w 1989 roku od upadku przemysłu. W ferworze zmian ustrojowych nikt nie zwrócił uwagi, ze przyspieszona prywatyzacja skazuje je na zagładę. (…) Warszawa zaczyna niewspółmiernie rosnąć, szczególnie pod względem ekonomicznym. (…) Z terenów we wschodniej i centralnej Polsce znaczna część migrantów przenosi się do Warszawy kosztem Łomży, Ostrołęki czy Siedlec. Co więcej, są takie gminy położone niedaleko Olsztyna, Białegostoku czy Lublina, z których więcej osób przenosi się do stolicy, zamiast do tych mniejszych miast. Wielu ekspertów jednak się tym nie przejmuje, a wręcz przeciwnie - uznaje za pożądany efekt. W raporcie Forum Obywatelskiego Rozwoju czytamy, że jeśli Warszawa jest atrakcyjna pod względem zarobków, to należy zachęcać ludzi, aby się tam przeprowadzali ( zamiast realizować program Mieszkanie+.)

Problem w tym, że ludzie idą nawet dalej niż eksperci FOR i przenoszą się od razu do Londynu, albo Berlina.

ministerstwo kultury chce zastąpić obecną flagę nad Pałacem Prezydenckim Chorągwią Rzeczypospolitej. To prostokątny czerwony płat z wizerunkiem orła w obramowaniu wężyka generalskiego- informuje Rzeczypospolita. Ministerstwo zamierza stworzyć też wizerunek orła w kilku wersjach. Oprócz podstawowej powstaną też jedno i dwubarwne. Kolejnym przedsięwzięciem resortu jest przedstawienie nowych partytur i nagrania Mazurka Dąbrowskiego.

Wydaje się, że cenną również inicjatywą byłoby wydanie nakładem Ministerstwa , nieco już zapomnianej pozycji - Prawo Parkinsona.

uroczystości setnej rocznicy powstania Dęblińskiej Szkoły Orląt zaczął minister obrony narodowej informując o zmianie nazwy szkoły na Lotniczą Akademię Wojskową. Oznacza to, że jedyna w swoim rodzaju szkoła będzie teraz jedną z wielu akademii. Minister nie zapomniał również przypomnieć, co o polskich lotnikach biorących udział w bitwie o Anglię powiedział premier Churchill. Nie był to pierwszy przypadek zawłaszczania słów Churchilla ( nigdy jeszcze w historii wojen tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym) odnoszących się do ogółu lotników alianckich walczących latem 1940 r. o Anglię, na nasze krajowe potrzeby. Oczywiście nie umniejsza to zasług naszych lotników, a pokazuje jedynie, że na chwałę Polski działa dziś przede wszystkim trąba nasza, która wrogom grzmi.

prawie 60% Polaków, zamierza ograniczyć spożycie mięsa i zastąpić je produktami pochodzenia roślinnego - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzonego w ramach kampanii Roślinniejemy. Badanie zleciło Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Nami kierują przesłanki etyczne i środowiskowe- wyjaśnia w Radiu TOK FM Maria Jarosiewicz z Otwartych Klatek.

Dzięki staraniom ludzi zaangażowanych wrócą być może bezmięsne poniedziałki i margaryna zamiast masła. Faktem jest, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej otwartym. Wciąż nam ktoś coś otwiera - a to klatki, a to oczy, a to serca…a przede wszystkim portfele.

jesteśmy w czołówce najbardziej zmotoryzowanych państw w Europie. Więcej samochodów od nas ( licząc na 1000 mieszkańców) mają tylko Włosi i Finowie. I choć do gry weszliśmy stosunkowo późno, to dziś należymy do potęg z tradycją- liczbę samochodów, które mają więcej niż 10 lat ocenia się na 16 mln. w tym wiele zbliża się do dwudziestki.

Dobrobyt, mimo że z drugiej ręki, nam smakuje.

trwa, a nawet się twórczo rozwija, wymyślona przez KOD akcja ubierania pomników w koszulki z napisem KONSTYTUCJA. Coraz więcej celebrytów (m.in. Robert Makłowicz - telewizyjny ekspert od zup regionalnych), nie czekając aż staną się betonem, wkłada koszulki z tym napisem. hen

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl