Efekty-defekty


02-11-2018 14:37:24

duży sukces, nie tylko prestiżowy, odniosła  Akademia Leona Koźmińskiego. Po raz pierwszy w historii polska uczelnia uplasowała się na 20 miejscu w światowym rankingu szkół biznesu, publikowanym na łamach „Financial Times”- doniosła prasa krajowa.

trwa, inspirowana zbliżającymi się wyborami, licytacja dokonań. W arsenale obozu dobrej zmiany znalazło się m.in. to związane z ubiegłorocznymi huraganami na usunięcie szkód, które w ich wyniku powstały Parlament Europejski, zatwierdził ponad 12 mln euro. – Nigdy w historii Polski nie było takiej pomocy w związku z klęska żywiołową- skomentował minister rolnictwa  Jan Krzysztof Ardanowski.

sprawa dokonań w dziedzinie infrastruktury drogowej trafiła nawet do sądu z powództwa byłej koalicji, która poczuła się znieważona opinią premiera. Zważywszy jednak zawirowania związane z praworządnością podminowaną przez  kontrowersyjną reformę sądownictwa trudno oczekiwać satysfakcjonującego wszystkich rozstrzygnięcia. Fakty mówią w tym przypadku niewiele ( są, jak były Prezydent, za a nawet przeciw) ; oprzeć się ewentualnie można na poszlakach , choćby takich jak ujawniony niedawno przez prasę , przypadek:- „skradzione lamborghini z Dunaju znalazło się w Polsce”. Jeśli sieć drogowa przyciąga  takie samochody, to trudno uważać, że jest w ruinie.

nie jest tajemnicą ( w prasie to chyba drugi temat po dokonaniach w polityce socjalnej) że minister Błaszczak, mówiąc słowami piosenki, „czyści spluwę”. Łatwo się można także domyślić „na czyją to jest zgubę”. Ostatnia wiadomość z MON jest taka, że powstała następna, 18 dywizja Wojska Polskiego, która będzie się składała  z trzech brygad ( dwie istniejące i trzecia całkiem nowa), a jej dowództwo mieścić się będzie w Siedlcach.

W kręgach niechętnych obecnej władzy wysuwa się czasem obawy, czy aby nie tylko  pod Grunwaldem i Ossowem , ale i w samym  ministerstwie nie toczy się  głównie wojen minionych.

w stoczni Remontowej  Shipbuilding w Gdańsku rozpoczęła się budowa ORP „Albatros”, niszczyciela typu „Kormoran II”. Przeznaczeniem okrętu będzie poszukiwanie i niszczenie min morskich, zdalne sterowanie samobieżnymi platformami przeciwminowymi oraz stawianie min – chwali się MON.- Nie jest pewne czy aby nie za wcześnie, zważywszy  nasze ostatnie sukcesy w budowie okrętów wojennych. Nie po tym jak się zaczyna, ale jak się kończy …jak słusznie przestrzegał  premier Leszek Miller.

prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie dr Jacek Bartosiak- poinformował pełnomocnik rządu ds. budowy megalotniska Mikołaj Wild.-  Dr Bartosiak jest adwokatem oraz ekspertem w dziedzinie geopolityki.

O dokonaniach nominata nic bliższego wprawdzie nie wiadomo, ale zważywszy szczególne cnoty prawniczego stanu, szeroko obecnie dokumentowane, można spać spokojnie.  

realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł. – zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szczególna doprawdy jest dziś miara sukcesu-  wydawane miliardy. hen

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl