Efekty-defekty


02-02-2019 19:45:30

rok bieżący, zanim się  zaczął na dobre, już zaprezentował całkiem odmienne, niż miniony, oblicze. O ile w poprzednim mieliśmy oczy, z uwagi na 100 rocznice odzyskania niepodległości, skierowane w przeszłość, o tyle  ( już w grudniu) , nastąpił radykalny zwrot. Z przeszłości przenieśliśmy wzrok na przyszłość, z pierwszych stron gazet zeszli Piłsudski z Dmowskim, a  ich miejsce zajęli Biedroń ze Śmieszkiem- jak anonsowała  prasa:- „ dwóch takich, co chcą zmienić Polskę.”

tygodnik Angora (przedruk za WP) podaje jaką górę wymagań muszą przekopać kopacze, aby się zabrać za Mierzeję Wiślaną. Warunki sformułowane przez przyrodników ( w sumie 142) obejmują m.in. przesadzenie kilku hektarów szuwarów, otoczenie toru wodnego zakotwiczoną zaporą, aby nie mącić wody turystom, nocą  wygaszać światła, aby nie straszyć nietoperzy i dzikiej zwierzyny, a za dnia pracować cicho, aby nie płoszyć ryb- wstrzymywać pracę w okresie, gdy węgorze płyną na tarło.

wojska obrony terytorialnej zamrożone? – zastanawia się Dziennik - Gazeta Prawna ujawniając, że na sztandarowy projekt Antoniego Macierewicza brakuje pieniędzy i oficerów. Według planów byłego szefa MON formacja miała liczyć 17 brygad i 53 tys. żołnierzy, a teraz- jak wynika z informacji gazety- docelowo  będzie co najwyżej 20 tys.

Teraz dopiero widać  jakie to szczęście, że należymy do NATO. Ono nas broni nie tylko przed Putinem, ale przede wszystkim przed  naszymi ministrami.

powodzeniem zakończył się Szczyt Klimatyczny ONZ obradujący w Katowicach. Uzgodniono, podpisano…wyznaczono miejsce i czas następnego. Mocnym akcentem na zakończenie był pożar składowiska śmieci we Wrocławiu, kolejnego w tym roku. Ochrona środowiska jest bowiem w naszym kraju  wielokierunkowa- wygaszamy kopalnie, podpalamy składowiska…

utrzymująca się od dłuższego czasu atmosfera walki nie ominęła nawet środowiska kominiarzy. Jak donosi Tygodnik Podhalański, od kilku miesięcy w Zakopanem trwa prawdziwa kominiarska wojna. Miasto bowiem, to prawdziwe kominiarskie zagłębie- ciągną tu firmy z całej Polski, od czego jednak czystego powietrza  nie przybywa. Walka bowiem nie toczy się o dostęp do komina, a jedynie do właściciela. Problem jest poważny- pisze Tygodnik- bo kominiarze biorą się za łby, a sadze nie czekają.

bohaterką Szczytu Klimatycznego ONZ, który obradował w Katowicach, stała się 15 letnia Szwedka Greta Thunberg, która walczy o czyste powietrze w ten sposób, że co piątek nie chodzi do szkoły. W uznaniu zasług nie tylko organizatorzy zaprosili ją na Szczyt ale przyjął ją sam Antonio Guterres- Sekretarz Generalny ONZ.

Naszym zdaniem wynoszenie takich czynów na piedestał  pachnie polityczną pedofilią.  

międzynarodowa Federacja Robotyki - pisze tyg. Angora - podaje, że na świecie na 10 tys. pracowników w  przemyśle przypadają 74 roboty. W Europie wskaźnik ten wynosi 99, w Czechach 101, na Słowacji 135, w USA 189, w Japonii 303, w Niemczech 309, zaś w Korei Południowej 631. W Polsce – 32.

Dla opozycji to  ilustracja jak wielką siłę naszego przemysłu  stanowią wciąż  robole; dla koalicji:-  jak wielkie mamy rezerwy.

posłowie dostali 32 dni wolnego – zżyma się Super Express- Taki prezent od marszałka Kuchcińskiego dostali z okazji świąt Bożego Narodzenia. To będzie najdłuższa przerwa świąteczna w tej kadencji. Tacy to pożyją!- reasumuje.

Zważywszy, że coraz więcej grup zawodowych ( policjanci, nauczyciele ,sądowy personel pomocniczy…) same sobie bierze wolne, idąc na L-4, trudno się obrażać na posłów, tym bardziej, że poszli  z woli marszałka, a nie na chorobowe, co mogli by zrobić bez trudu zważywszy, że cały Sejm od dawna cierpi na biegunkę…(legislacyjną).

hen

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl