Efekty-defekty


12-03-2019 21:28:31

INSPEKCJA Ochrony Środowiska to prawdopodobnie najbardziej barejowska polska instytucja- pisze tyg. Przegląd. - Nie działa w niej nic , ale jej szefostwo stara się udawać, że wszystko funkcjonuje znakomicie.(...) Kiedy w Polsce wybucha pożar składowiska odpadów, IOŚ wysyła na miejsce wóz pomiarowy. Tam bada powietrze i ogłasza, że mobilne laboratorium nic nie wykryło. Mieszkańcy wierzą, bo nie wiedzą, że badania wykonano nie w czasie pożaru, ale po jego ugaszeniu, a w dodatku wóz pomiarowy jest przeznaczony do wykrywania gazów bojowych- przystosowano go do testowania powietrza na obecność sarinu.

NARESZCIE coś błysnęło w drętwej na ogół polskiej reklamie. Autorką, na miarę Wańkowiczowskiego „cukier krzepi” hasła: „po tym chrzanie wszystko stanie”, jest Magda Gessler, zwana przez niektórych białą damą TVN.

JAK bardzo zmieniła się miara postępu uświadamia Express Ilustrowany. Jeśli w pierwszych latach PRL-u dobrobyt mierzyło się w tonach stali surowej na głowę i liczbą lokomotyw na tysiąc mieszkańców, a w późniejszym okresie metrami wełny czesankowej , liczbą megawatów i tonami cukru, to dziś – jak cały świat wysokorozwinięty- głębokością przetwórstwa. Statystyczny Polak spożywa już w ciągu roku ponad dwa kilogramy dodatków do żywności oznaczonych symbolami E.

SĄD Apelacyjny w Warszawie prawomocnie zawyrokował, że Marek Falenta ma odbyć karę 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą podsłuchową.

Kanclerz Bismarck uważał, że lud nie powinien wiedzieć jak robi się kiełbasę oraz politykę. My poszliśmy na rękę demokracji i do mamra wsadza się jedynie za pokazywanie, jak się naprawdę robi politykę. Za pokazywanie jak robi się kiełbasy, zyskuje się nagrody i sławę nawet międzynarodową.

CZTERY nowe śmigłowce Black Hawk trafią do Wojsk Specjalnych. Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na ich dostawę z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu- doniosły krajowe media. - Mniej więcej w tym samym czasie gdy w MON zapadła decyzja, by do wojsk specjalnych przyleciały Black Hawki, w służbach specjalnych zapadła decyzja, by z wojska odleciał do aresztu, wiele mogący i sławny do niedawna Bartosz M. siedzący po prawicy poprzedniego ministra obrony.

SZEF Rady Europejskiej Donald Tusk znalazł się na liście 100 najważniejszych intelektualistów ub. roku, opublikowanej przez magazyn Foreign Policy. Były premier został wyróżniony w kategorii Ekonomia i Biznes. W uzasadnieniu można przeczytać m.in., że jako przewodniczący Rady Europejskiej coraz częściej konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskich wartości integracyjnych przed rosnącym nacjonalizmem. Donald Tusk jest czwartym Polakiem w historii tego zestawienia. W 2012 r wyróżniony został ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski, a w 2016 Barbara Nowacka i Agnieszka Dziemianowicz- Bąk.

TYLE się mówi o nierównościach płacowych, o dyskryminacji kobiet, że gdy Gazeta Wyborcza niespodziewanie ujawniła ile prezes NBP Adam Glapiński płaci swoim dwóm przybocznym ( szefowej gabinetu i dyrektor ds. promocji) wybuchł skandal na międzynarodową wręcz skalę. Najbardziej oburzone wydawały się być panie z szefową Nowoczesnej, panią Lubnauer oraz europosłanką, panią Piterą na czele. Cała ta awantura zda się rzucać całkiem nowe światło na kwestię płacowej dyskryminacji kobiet. Czy nie dlatego panie zarabiają mniej, że w działach kadr gdzie się uprawia politykę płacową, pracują głównie kobiety?  hen 

 

Komentuje Waldemar Rukść

16-17
Aktualny numer WSZYSTKIE
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl