Co pan na to, inżynierze? 25 lat AUTOMATICON-u


23-04-2019 15:57:59

Międzynarodowe  Targi  Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON w Warszawie odbyły się tegorocznej wiosny po raz 25. Ten jubileusz organizatorzy – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów oraz spółka MVM -  podkreślali z satysfakcją, bo są to jedne z nielicznych polskich imprez targowych dorównujących skalą dużym targom poznańskim. Do tego Automaticon ciągle się rozwija.

***

Wystawiało ponad 300 firm, niektóre reprezentujące wielu producentów. Zwiedzających też nie zabrakło; oprócz fachowców warszawskich pojawiło się też wielu z całego województwa oraz młodzież z warszawskich szkół technicznych (zorganizowano dla niej Dzień Edukacyjny).

***

W ciągu 25-lecia targi wchłonęły szereg specjalności, które wcześnie prezentowały się osobno, jak np. pompy i pompownie. Tego roku wydzielono aż 14 bloków tematycznych. Odbyło się też kilkadziesiąt branżowych i firmowych seminariów i konferencji. W tej masie tematów myśl przewodnia to Przemysł 4.0, już nienowa, jednak tym razem często w kontekście aplikacji mobilnych służących tej koncepcji, zagadnień IoT (Internetu Rzeczy), wizualizacji danych. Nieco mniej miejsca zajęły tym razem hity ubiegłorocznej wystawy – roboty współpracujące i mobilne.

***

W konkursie targowym przyznano tylko pięć złotych medali, co dobrze świadczy o ich ciężarze gatunkowym. Nagrodzono: System wizualizacji ASIX®. EVO wersja 10. (ASKOM Sp. z o.o.), Robot współpracujący HCR-3/5/12 (COROBOTICS Sp. z o.o.), System domu inteligentnego  Yesly Comfort Living (beyon, 13.72 and 15.71 types), ( FINDER Polska Sp. z o.o.), serię robotów KR QUANTEC – 2. (KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), system oświetlenia roboczego Modular Ringlight (TPL VISION UK LTD).

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl