Efekty-defekty


23-04-2019 16:01:11

ISTNIEJE odgórny przykaz wciskania pacjentom nieprzebadanych suplementów- alarmują aptekarze. (…) Zasada jest prosta: klientom, którzy do apteki przychodzą po lek lub konkretny specyfik, proponuje się coś innego, tańszego. - Są to preparaty najczęściej niskiej jakości. Niebadane, nie wiadomo co tam jest w składzie -tłumaczy Marta Penczak, technik farmaceutyczny. (…) Tu chodzi głównie o tak zwane marki własne. Jest odgórny przykaz, że trzeba to wciskać - za TOK FM - „Ujawniamy kulisy handlu niesprawdzonymi suplementami”

W warunkach państwa teoretycznego, wciskanie i naciąganie są podstawowymi instrumentami przedsiębiorczości.

TELEWIZJA Polska decyzją Sejmu otrzyma rekompensaty w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i TV z tytułu utraconych w latach 2018-2019 opłat abonamentowych.

A kiedy Wysoki Sejm pochyli się nad nami, których dręczy państwowe radio, a jeszcze bardziej telewizja emitując wciąż te same głupawe reklamy, przerywane jedynie filmami: Miś i serialem Stawka większa niż życie.

NA politycznej niwie życie płynie jak w bajce - opowiada się dyrdymały, łże i wymyśla... głównie na niby. Tam jednak, gdzie chodzi o sprawy ważne, politycy poważnieją. Ostatnio tak stało się z Robertem Biedroniem, który z wiosenną świeżością wystartował w imię dobroci i tolerancji, przeciw nienawiści. Aliści nie wytrzymał widząc listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego i wypalił na Twitterze:- „ Myślałem, że dinozaury wyginęły! PE to nie dom spokojnej starości! Leśne dziadki na płatnych wczasach - mówię nie!

Istotnie, jak podawał niedawno tyg. Angora ( przywołując za przykład m.in. europosłów: Tadeusza Zwiewkę, Joannę Senyszyn) sprawa jest naprawdę poważna- obrotni Europosłowie potrafią zarobić nawet 100 tysięcy złotych miesięcznie.

RÓWNIEŻ Dziennik Gazeta Prawna demaskuje partię rządzącą. - Pomysł jednorazowego wypłacenia trzynastej emerytury, jeszcze w maju przed wyborami do europarlamentu, jest tak cyniczny, że trudno go komentować inaczej niż z perspektywy politycznej walki o władzę. Gdyby politycy PiS rzeczywiście doszli do wniosku, że seniorzy potrzebują wsparcia, po prostu zgodziliby się na dużo wyższą rewaloryzację świadczeń. Ale tę robi się w marcu, więc decyzja nie miałaby takiej siły rażenia...

Partie, które się brzydzą populizmem, a szczycą wiedzą ekonomiczną, mają nie tylko dla seniorów lecz dla każdego człowieka coś więcej niż pieniądze- mają dobre słowo!

SĄD wysłał list gończy za Markiem Falentą, skazanym w sprawie podsłuchów w warszawskich restauracjach. Biznesmen nie stawił się w zakładzie karnym, a policja nie ustaliła jego miejsca pobytu. Teraz jego poszukiwaniem zajmie się centralne Biuro Śledcze -podała prasa, radio i telewizja.

Kto się odważy uchylić rąbka prawdy - sprawiedliwości nie ujdzie!

W POLSCE bez zmian – pisze  tyg. Angora - Mizeria finansowa towarzyszy polskiej edukacji od wieków. W XVI wieku niżsi wykładowcy na Akademii Krakowskiej byli tak marnie uposażeni, że szukali dodatkowych źródeł utrzymania. Prowadzili zajęcia niedbale lub je opuszczali, co im rektor ustawicznie wypominał. Już wówczas patrzono na zachodnie uczelnie jak na wzór. Krążyła nawet anegdota, że jeden profesor za granicą ma takie wynagrodzenie, jak wszyscy razem wzięci na uczelni krakowskiej.

Dziś niechętni żartują, że to, co wymyśli cała polska uczelnia, jest w stanie wymyślić jeden zachodni, uczony.

URZĄD Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz drugi sprawdził, czy maski antysmogowe faktycznie chronią nas przed zanieczyszczeniami. Okazało się, że rzeczywistość nie ma często nic wspólnego z deklaracjami producentów. Prawie połowa masek, które urząd przebadał, nie przeszła testów w laboratorium. Słowem: nawet jeśli były do twarzy, to okazały się do d... hen

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl