Efekty-defekty


14-05-2019 20:39:28

w najnowszym raporcie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców eksperci zauważają, że system opodatkowania firm w Polsce jest absurdalny i nie daje szans na ukształtowanie się klasy średniej. Malutki przedsiębiorca osiągający przychód w wysokości 3 tys. zł płaci w daninach dużo większą cześć tego przychodu (w skrajnych przypadkach nawet 60%) niż firma generująca kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Jak podaje portal kurier365.pl, ten stan rzeczy przypomina raczej strukturę kolonialną i uniemożliwia rozwój przedsiębiorczości w Polsce

Zyskaliśmy kolejny dowód na to, że małe firmy to ekonomiczna podstawa państwa.

sześciu uczniów postanowiło w ramach świętowania pierwszego dnia wiosny popłynąć na wyspę na stawie w Konstancie-Jeziornie na zbudowanych przez siebie tratwach ze styropianu. Traf chciał, że ich wyczyny zobaczyła policja. Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej i dwie łodzie – relacjonował reporter TVN Warszawa. Uczniom nic się nie stało. Zostali ubrani w kapoki i bezpiecznie przetransportowani na brzeg, jednak sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Gdyby zamiast wagarować uczyli się historii, wiedzieliby, że styropian + władza = kłopot.

celnicy z Filipin podczas kontroli w centrali pocztowej otwarli nadaną w Polsce przesyłkę. W opakowanych na prezent pudełkach z ciastkami zbożowymi i płatkami znaleźli fiolki i foliowe woreczki z pająkami. Naliczyli łącznie 757 tarantul o wartości 310 tys. pesos, czyli prawie 20 tys. zł.

Czyżby polska nisza eksportowa?

kładka nad ulicą Siemianowicką w Bytomiu lśni nowością, niestety zabrakło schodów, by piesi mogli wejść na nią z ulicy. Śmiałkowie wspinają się po stromym nasypie, wydeptując tor przyszłej ścieżki. Jak to się stało, zastanawiają się bytomianie. Jak ujawnia Fakt, fakty są takie, że kładka stanowiąca element rewitalizacji dzielnicy, powstała w ramach szerszego, współfinansowanego przez UE projektu „Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku”. Jednak na etapie projektowania promenady nie ujęto schodów, bo nikt wtedy o nich nie pomyślał. W końcu schody ujęto, lecz w oddzielnym projekcie, którego nigdy nie zrealizowano.

A miała być polityka spójności.

opolski radny, który przez 12 lat jeździł bez prawa jazdy, został członkiem komisji egzaminacyjnej kandydatów na instruktorów jazdy. Zdaniem redaktorów Opotygodnia był to niewłaściwy człowiek na niewłaściwym miejscu.

Defekty dodają, że egzamin komisyjny to nic dobrego.

dostałaś drogi pierścionek zaręczynowy? Powinnaś zapłacić podatek! - ostrzega next.gazeta.pl. Zgodnie z przepisami, pierścionek zaręczynowy o wartości ponad 4902 zł należy traktować jak darowiznę, od której narzeczona powinna zapłacić podatek. Krajowa Informacja Skarbowa uściśla, że narzeczona, jako osoba niespokrewniona, wpada do trzeciej, ostatniej grupy podatkowej i zobowiązana jest złożyć zeznanie o nabyciu rzeczy i praw majątkowych SD-3 w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Wiadomo, diamenty naj(droższym) przyjacielem dziewczyny.

w sprawozdaniu dotyczącym terenów, które częściowo zwolniono z opłat za grunty w związku z prowadzeniem działalności publicznej, urzędniczka zamiast 18 tys. m2 wpisała 18 tys. ha. Pomyłka miała konsekwencje, o czym informuje portalsamorządowy.pl. Nowa Słupia z województwa świętokrzyskiego awansowała z 966 na 18. miejsce wśród 1555 gmin wiejskich sklasyfikowanych pod względem zamożności. Na tej podstawie resort finansów uznał, że w 2019 r. Nowa Słupia nie tylko nie zasługuje na wyrównawczą subwencję (w poprzednich latach ok. 6 mln zł), ale będzie musiała zapłacić ok. 2,5 mln zł janosikowego. Pomyłkę zauważono dopiero w połowie roku. Zwrot janosikowego dostanie, lecz subwencja przepadła.

Za to pół roku siedzenia na hektarach – bezcenne.

if

16-17
Aktualny numer WSZYSTKIE
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl