Efekty-defekty


24-05-2019 21:19:13

agencja fitch podwyższyła prognozy wzrostu PKB dla Polski na 2019 r. do 4% ( z 3,8 % w grudniu), a na 2020 r z 3% do 3,5 % . Według agencji rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko w rodzinie oraz dodatkowe świadczenia dla emerytów i rencistów zwiększą konsumpcję, co częściowo skompensuje przewidywany wzrost importu.

Oczywiście nie znaczy to, że do wielkości można dojść przez konsumpcję- inaczej potęgą bylibyśmy już za króla Sasa.

były premier, Kazimierz Marcinkiewicz stał się dla prasy, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, żywym przykładem kwadratury koła. Żaden inny kandydat nie ma tak silnej motywacji, aby się tam dostać- dług do spłacenia z tytułu zaległych alimentów ostatniej żonie sięga bowiem już 100 tys zł i nadal rośnie. Pobory europosła ( nawet 3 mln zł w ciągu pięciu lat) mogłyby problem rozwiązać, ale zadłużonych Platforma Obywatelska wystawiać na listach nie chce ( mimo silnego w partii skrzydła feministycznego).Znaleźli natomiast miejsce, choć nie mają tak wielkiej potrzeby, premierzy Marek Belka, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Jerzy Buzek...

Wśród serdecznych przyjaciół, tak niestety bywa.

pomysł Prawa i Sprawiedliwości, aby do wyborców nie chodzić z pustą ręką, acz głośno przez opozycję krytykowany, powoli się upowszechnia i także inne partie nie szczędzą wyborcom obietnic. Grzegorz Schetyna obiecuje , że „byli” zejdą nam wreszcie z oczu- zesłani na banicję do Brukseli, Robert Biedroń obiecuje kobietom to, co im dać może tzn. odrębną konstytucje, a prezes Kosiniak – Kamysz wpisanie do konstytucji naszego w Unii Europejskiej członkowstwa, co jest nawiązaniem do konstytucyjnego zapisu w czasach Edwarda Gierka przyjaźni polsko- radzieckiej. Wydaje się, że jest to obietnica najbardziej chybiona – wychodzi bowiem na to, że partia rolników nie wie tego, co wie cała Polska, tego mianowicie, że rolnik szuka przede wszystkim żony, która w gospodarstwie jest nie mniej potrzebna niż traktor i nawozy.

w przedwyborczej atmosferze rzadko wśród tego, co nam rośnie wymienia się długi, a te tymczasem narastają mimo kolejnych plusów. Już blisko 5 mld zł wynoszą długi mieszkańców woj. łódzkiego- donosi Dziennik Łódzki. - Długom mieszkańców nie tylko tego województwa przyjrzeli się przedstawiciele Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor . Pod koniec ub. Roku ponad 2,78 mln Rodaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań. Dodatkowe pieniądze, które napływają z tytułu realizowanej polityki społecznej nie są na ogół przeznaczane na spłatę zaległych zobowiązań tylko dalszą konsumpcje.

Jak zabraknie, to się oflagujemy !

badania geologiczne potwierdziły występowanie złóż bursztynu w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej.- Jeśli koncentracja bursztynu okaże się duża , to następnym krokiem będzie wydanie koncesji na wydobycie- powiedział minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk.- Wartość bursztynu szacuje się na 900 mln zł.

Znacznie wyżej zda się oceniać wartość symboliczną odkrycia opozycja . Przed wielkimi wydarzeniami zwykło nam bowiem coś wybuchać, wytryskać, albo odsłaniać- jak np. wytrysk w Karlinie zwiastujący koniec epoki Gierka.  

z inicjatywą budowy w Polsce fabryki rakiet przechwytujących Skycepter wyszedł koncern Raytheon, producent antyrakiet Patriot. - Zaoferowaliśmy partnerstwo spółkom Polskiej Grupy Zbrojeniowej i weźmiemy na siebie ryzyko z tym związane. Na szali jest nasza reputacja- zadeklarował John Baird, wiceprezes spółki Raytheon Integrated Defense John Baird.

hen

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl