30 lat innowacyjnej pracy


05-07-2019 21:55:08

12 czerwca br. w Chorzowie świętowano 30 – lecie działalności Przedsiębiorstwa Wdrażania Innowacji „INWET” SA.  Spółka powstała dla wdrożenia wynalazku doktora inżyniera Jana Pogonowskiego, który – niestety – nie dożył pierwszego wdrożenia.

Ten wynalazek to pulsator pneumatyczny „SYNEX”, który jest nadal w ofercie INWET-u i znajduje nabywców w kraju i w Europie nie tylko w branży materiałów budowlanych, dla której powstał prototyp. Od tamtego pierwszego wdrożenia INWET SA – zarządzany od 27-u lat przez Prezesa mgr. inż. Jerzego Pawlikowskiego, uhonorowanego tytułem „Złotego Inżyniera”, wdrożył wiele wynalazków oraz innowacyjnych rozwiązań służących ostatnio głównie przetwórstwu spożywczemu i ochronie środowiska.

Od blisko 30 lat „Przegląd Techniczny” towarzyszy rozwojowi firmy i wspiera jej działalność, czego dowodem jest tytuł „Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego” przyznany prezesowi Pawlikowskiemu. INWET wykonuje zamówienia dzięki szeroko zakrojonej i dobrze zorganizowanej kooperacji z wieloma podwykonawcami.

Warto przypomnieć, że wiele znanych koncernów przemysłowych rozpoczynało swój podbój świata od jednego wynalazku.

Życzymy załodze i zarządowi, aby rozwój INWET-u przyspieszył właśnie w kierunku rozpoznawalności nie tylko w Polsce i w Europie, ale i na świecie oraz wielu równie ważnych Jubileuszy.

H. Piekut

W dowód uznania załoga wręczyła prezesowi Pawlikowskiemu wymowną karykaturę.

Komentuje Waldemar Rukść

12-13
Aktualny numer WSZYSTKIE
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl