Efekty-defekty


04-10-2019 23:42:06

walczące z banerami aglomeracje stoją wobec groźby wypłacania firmom reklamowym milionowych odszkodowań za to, że na podstawie ustaw krajobrazowych nakazały usunięcie legalnych nośników reklam. Rzeczpospolita informuje, że właśnie wpłynęło pytanie Naczelnego Sądu Administracyjnego do Trybunału Konstytucyjnego, który zdecyduje, czy przepisy, dzięki którym miasta mogą żądać rozebrania rozrastających
się jak chwasty billboardów, będą nadal obowiązywać.
Chociaż przez chwilę było ładnie...

według Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 r. zjedliśmy aż o 6 kg cukru, o 23 jaja i o 6,8 kg mięsa więcej niż rok wcześniej. W sumie zjadamy 76,9 kg mięsa na osobę! No i... wypiliśmy po 100 l piwa na głowę… Dokąd zmierzamy? – w serwisie Twitter pyta retoryczne lekarka rodzinna. Jej obawy podziela również pełniący obowiązki prezesa NFZ, który uważa, że dane te pokazują, jak bardzo potrzebne są bardziej drastyczne ruchy ze strony rządzących – w tym także wprowadzenie podatku cukrowego.
Defekty przypominają wcale nie krzepiącą prawdę, że gdy cukier drożał, rząd zawsze płakał gorzko.

podpalacz kubłów na śmieci od pewnego czasu grasuje w Głuchołazach. Jak zauważa portal opotydzień, kiedy już go złapią, stosowne organa postarają się go przekonać, że w chmurze warto przekonywać wyłącznie dane, a odpady niekoniecznie.

z kolei nad Kędzierzynem-Koźlem zawisła toksyczna chmura, która powstała w trakcie pożaru składowiska odpadów. Im lepsza atmosfera dla przywożonych do nas śmieci, tym gorsze u nas powietrze – konkluduje opotydzień, nieustający, jak widać, w sprawdzaniu, czym oddychają mieszkańcy Opolszczyzny.

służby postanowiły ukrócić działalność Jerzego Zięby – przedsiębiorcy, hipnoterapeuty, osoby kwestionującej osiągnięcia współczesnej
medycyny. Prokuratura wydała decyzję, zgodnie z którą wszystkie pomieszczenia firmy prowadzącej sprzedaż m.in. suplementów diety zostały zaplombowane – podał portal politykazdrowotna.com. Policja została zobligowana do zabezpieczenia części produktów sprzedawanych przez Jerzego Ziębę. Jak poinformował sam przedsiębiorca, chodziło m.in. o koenzym Q10, nanosrebro i trawę z pszenicy.
Medycyna-trawa, a siano w głowach i w jednej kieszeni.

tylko jednego dnia podczas tegorocznych wakacji straż miejska z Zakopanego musiała zawrócić 700 kierowców, którzy wbrew zakazowi wjechali na Gubałówkę. Wszystko przez błąd nawigacji Google, która sugeruje, że jadąc przez Gubałówkę można ominąć korki w centrum Zakopanego. Kierowcy, którzy ślepo zaufają nawigacji i nie zauważą znaku informującego o zakazie ruchu na Gubałówce, muszą się liczyć z konsekwencjami. Na szczycie czeka patrol straży miejskiej, który
może wypisać im mandat w wysokości do 500 zł – ostrzega Gazeta Wyborcza.
A wtedy pełną piersią: jak dobrze nam zdobywać góry... wędrować jasną wstęgą szos... i palce ranić o szczyt Tatr.

wspomagany sztuczną inteligencją chiński system rozpoznawania twarzy znalazł nowe zastosowanie. Władze Państwa Środka zauważyły, iż jest na tyle skuteczny, że można go wykorzystać, aby upominać obywateli, którzy nie zachowują się tak, jak powinni. Rzeczpospolita donosi, że kamery CCTV z systemem rozpoznawania twarzy będą nadzorować program sortowania śmieci. W jednej z dzielnic Pekinu zamontowano już śmietniki, do których można coś wyrzucić wyłącznie po zeskanowaniu twarzy. Dzięki temu władze sprawdzają, czy obywatel wyrzuca śmieci do śmietnika przy jego domu i czy segreguje odpady w należyty sposób. Jeśli tego nie robi, może zostać pouczony w czasie rzeczywistym, za ppmocą komendy głosowej.

Efekt-defekt...

Komentuje Waldemar Ruksć

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl