Efekty-defekty


27-10-2019 01:22:57

dawno już krótka notatka prasowa nie wywołała takiego szumu, nie wzbudziła tyle ciekawości i takiej fali wzburzenia jak ta, podana u progu jesieni , że CBA kupiło Pegasusa, izraelski system pozwalający inwigilować nasze telefony i komputery bez wiedzy operatorów, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów. Przerażające narzędzie w rękach rządu PiS – można było przeczytać na czołówkach.

Mamy niby w zasobach naszej kultury, biskupa Krasickiego : - prawdziwa cnota krytyk się nie boi, ale i takie wśród przysłów:- Uderz w stół a złodz.. tzn. nożyce się odezwą.

jak donosi Super Express, z roku na rok rosną obroty z tytułu sprzedaży alkoholi w Sejmie. Gazeta przytacza ubiegłoroczne dane dotyczące sprzedaży trunków w słynnym parlamentarnym drink-barze. Wynika z nich, że w ciągu 53 dni, w których odbywały się posiedzenia, Kancelaria Sejmu, wyłącznie z tytułu sprzedaży alkoholu na terenie gmachu przy Wiejskiej, odnotowała obrót prawie 80 tys. zł. Według SE w tym roku posłowie wydają na napoje wyskokowe jeszcze więcej. Tylko do końca lipca mieli przeznaczyć na ten cel łącznie prawie 75 tys. zł.

To w dużej mierze wyjaśnia dlaczego takie mamy prawo.

serce rośnie kiedy się czyta gazety. Nie tylko ludziom się dzisiaj żyje dostatniej, ale i Polska rośnie w siłę. Armia mieć będzie niedługo najnowocześniejsze samoloty z Ameryki, „terytorialsi” najnowocześniejsze karabinki z Radomia, a mieszkańcy Mszczonowa największy w Europie park wodny. Mamy ponadto największą w Europie aferę kredytową , która ostatnio zaowocowała wielką, na skalę europejską, radością za sprawą orzeczenia TSUE , że polskie sądy mogą orzekać na korzyść klientów. W odpowiedzi najdłużej chyba w Europie urzędujący prezes związku banków (pamiętający jeszcze czasy nieboszczki komuny) Krzysztof Pietraszkiewicz zapowiedział, że banki nie popuszczą, co zwiastuje kolejny polski rekord- najdłuższy proces nowoczesnej Europy.  

w Kielcach odbył się 27 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Udział w nim wzięło ponad 600 firm z 31 państw, z tego 65 z USA, oraz przedstawiciele resortów obron i sił zbrojnych z blisko 40 krajów. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zaakcentował, że na program modernizacji technicznej armii Polska przeznaczy do 2026 r. 185 mld zł.

jeśli wierzyć przedwyborczym zapowiedziom znów idą dobre czasy dla przedsiębiorczości. Wsparcie dla niej deklaruje PiS ; PO widzi większą dla niej potrzebę wolności ( „ludzi trzeba wspierać , a nie chwytać za gardło – trzeba im pracę ułatwiać, a nie utrudniać”), a PSL swoje zamiary definiuje hasłem: -”nie ma przedsiębiorczości bez wolności”. Niemal się przy tym nie wspomina, że przedsiębiorczość miała już swoje – nawet nie pięć minut, ale całą niemal epokę wolności, po której pozostały lasy pełne śmieci, odkrywane w opuszczonych siołach i zaułkach importowane z całej Europy trucizny, utylizowane przez podpalenie wysypiska, a cały naród , który niegdyś budował swoją stolicę, dziś jest zmuszony ją wąchać. A przy tym jeszcze kasa państwowa, w której „piniędzy nie ma i nie będzie”

im dalej od PRL-u, tym wyraźniej widać, że tamten reżim miał także dobre strony. Walka polityczna, dla przykładu, choć była, to o wiele bardziej niż w demokracji, dyskretna. Ustrzelilo się tego lub innego towarzysza, nie angażując przy tym publicznej uwagi. Dziś nie wystarczy przeciwnika ustrzelić, ale trzeba go jeszcze tygodniami grillować, by narodowi- do którego wszak władza należy- wbić do głowy, że u naszych przeciwników jest- niczym w znanym z literatury rosyjskim miasteczku- jeden prokurator porządny człowiek, ale i to świnia. W telewizji z tego powodu jest niewiele poza reklamą i polityczną dintoirą. Ostatnie dni przed wyborami upłynęły np. w TVP INFO na grillowaniu Sławomira Neumana z PO, a w TVN- ogólnie : aferzystów z PiS-u . Od czasów komuny, kiedy się mówiło: – prasa kłamie, zmiana dokonała się ewidentna - prasa przede wszystkim ogłupia.

hen

Komentuje Waldemar Rukść

12-13
Aktualny numer WSZYSTKIE
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl