Efekty-defekty


27-03-2020 16:08:35

Polska, jak cały świat cywilizowany, funkcjonuje dokładnie tak, jak opisał to genialny Duńczyk Hans Chrystian Andersen, tzn. jest poprawne politycznie społeczeństwo, które wie poza jakie granice wychylić się nie można i jest jakieś dziecko rezolutne, które tego nie wie i woła:- król jest nagi. Rolę tę w naszym kraju pełni od lat Janusz Korwin- Mikke. -” Przez 30 lat polscy politycy jeździli po Rosji jak po łysej kobyle. Leczyliśmy swoje kompleksy- wyniesione z czasów carskich. (...)Potem przyszedł Związek Sowiecki- przez wielu Polaków utożsamiany z Rosją. (…) Prości Rosjanie starali się nam wybaczyć. IE Włodzimierz Putin traktował nas jak pieska obsikującego mu nogawki - trzymanego na smyczy przez Amerykanów. Rosjanie starali się zrozumieć Polaków oskarżających ich bez sensu (i z tego śmieje się cały świat) o katastrofę smoleńską. (...)- pisze w jednym z ostatnich felietonów, zamieszczonych w tyg. Angora.

węgiel, który z czarnego złota stał się czarną plamą na polskiej przyszłości, inspiruje do działania co bardziej kreatywne umysły. Krakowska Akademia Górniczo- Hutnicza ( dla przykładu) otworzyła oficjalnie – jak doniosła prasa - swój browar, w którym produkowany jest trunek w trzech odmianach: dunkel, pszeniczne i pils. Idea założenia przez uczelnię własnego browaru nawiązuje do niezwykle bogatych tradycji łączących piwowarstwo, górnictwo i krakowską uczelnię. Dzięki podjętej przez AGH inicjatywie nawet jeśli górnictwa nie da się zachować, pozostanie jeszcze piwo i Barbórka.

Wałbrzych to pierwsze polskie miasto którego władze, specjalną uchwałą, zakazały wprowadzania, udostępniania, sprzedaży, używania, a nawet posiadania produktów jednorazowego użytku, z tworzyw sztucznych. Zakazano również sprzedaży plastikowych toreb na zakupy. Fakt 24.Pl , który o tym informuje pyta z powątpiewaniem, czy dzięki temu uda się pomóc środowisku.- Istotnie można w tej decyzji miejskiej władzy odnaleźć echa z dawnych lat, kiedy to - gdy w polu nie było co zbierać- zbierało się Biuro Polityczne i podejmowało uchwałę.

zasłużone z kolei dla walki ze smogiem władze Krakowa także doznały niedawno porażki, czyli jak pisze ONET zostały zrobione w balona przez specjalistyczną firmę. Balon widokowy unoszący się nad miastem miał informować mieszkańców czy smog jest, czy go nie ma. Niestety balon, który w zależności od jakości powietrza miał zmieniać kolory, tego nie robi, a gdy smog jest gęsty w ogóle nie lata. Twierdzenie na tej podstawie, że władze Krakowa zostały zrobione w balona nie koniecznie musi być jednak prawdziwe. Być może, że wspomniane władze idąc za radą Lecha Wałęsy świadomie „rozbiły termometr”, aby podjętej walce ze smogiem z góry zagwarantować sukces.

po sędzim Juszczyszynie , prezesie Nawackim i palcu posłanki Lichockiej bohaterem prasy opozycyjnej stał się na przedwiośniu Orzeł Biały. - W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod przewodnictwem prof. Piotra Glińskiego przyspieszyły prace nad korektami symboli narodowych. Korekty obejmą m.in. wygląd orła w godle Polski. Będzie miał całe złote nogi, a nie tylko szpony, pojawią się prześwity w koronie, a skrzydła staną się swoimi lustrzanymi odbiciami. Z nieoficjalnych ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że PiS zamroziło projekt do czasu wyborów obawiając się reakcji elektoratu. Wydaje się , że elektorat w ogóle jest zaniepokojony tym, czy nie za wcześnie cała klasa polityczna uznała, że chleba dosyć i czas na igrzyska.

nie tylko orzeł zyska nowy blask, ale także pokrewny mu Orlen- wprawdzie nie za sprawą złota ale złotych, których koncern nie żałuje, aby podnieść prestiż i poprawić wizerunek. Sięgnął w tym celu m.in. po mistrza Kubicę, który istotnie jest od dłuższego czasu doskonale widoczny, bo z reguły przyjeżdża na metę ostatni.

hen

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl