Efekty-defekty


17-04-2020 19:42:57

dziesięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który nielegalnie udostępniał w internecie kanały telewizji satelitarnej – informuje Gazeta.pl. Mieszkaniec powiatu mrągowskiego serwer ukrył w lodówce, a za „abonament” pobierał po sąsiedzku 30 zł miesięcznie. Z usługi skorzystało blisko 800 osób. Jak ustaliła policja, zarobione w ten sposób aktywa inwestował w zakup kryptowalut i nieruchomości.

To się teraz aktywa nie schłodzą, a zamrożą.

żywność na całym świecie tanieje – wynika z najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Na stronie next.gazeta.pl czytamy, że indeks globalnych cen żywności, uwzględniający ceny kluczowych produktów: mleka, cukru, oleju roślinnego, zbóż i mięsa w ciągu marca zmniejszył swoją wartość o 4,3%. W największym stopniu – o 19% potaniał cukier. Mocne spadki – na poziomie 12% – dotknęły też oleje roślinne. Jak twierdzą ekonomiści FAO, ta zaskakująca taniość nie ma związku z pandemią. Znaczna część upraw na świecie – np. trzciny cukrowej w Brazylii, kukurydzy w Stanach Zjednoczonych lub nawet rzepaku w Polsce – jest przeznaczana do produkcji biopaliw. Kiedy więc gwałtownie potaniała ropa na światowych rynkach, do jej cen musieli też dostosować się producenci biopaliw.

Żywność, jak sama nazwa sugeruje, służy przecież do je(ż)d(ż)enia.

posypały się mandaty dla wielu kierowców – dowiadujemy się z wiadomości.gazeta.pl. Korzystając z ładnej pogody, chcieli umyć swoje samochody, niepomni na związane z epidemią COVID-19 obostrzenia, niedopuszczające aktywności, które nie obejmują najważniejszych potrzeb życiowych.

A przecież słyszeli zewsząd: myjcie, myjcie, myjcie...

należy spowolnić ruch na drogach – informuje tokfm.pl. Eksperci od ruchu drogowego apelują i piszą w tej sprawie wspólny list do ministra infrastruktury oraz ministra zdrowia: celowym jest czynienie starań o ograniczenie liczby osób, które będą wymagały pomocy służby zdrowia. Jednym z takich obszarów jest próba ograniczenia liczby ofiar wypadków drogowych. Niestety, zmniejszenie natężenia ruchu drogowego, wynikające z ograniczeń związanych z koronawirusem, nie przyniosło spadku liczby poważnie rannych oraz ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Dlatego zaproponowano już nowe limity prędkości na poszczególnych rodzajach dróg.

Despacito...

pojawił się zaskakujący efekt pandemii koronawirusa. Jak donosi CNN, Ziemia mniej wibruje. Sejsmolodzy na całym świecie – na skutek ograniczenia mobilności ludzi – obserwują o połowę mniej hałasu sejsmicznego, czyli wibracji wytwarzanych przez samochody, pociągi, autobusy i ludzi poruszających się na co dzień.

... w końcu Ziemia już zwolniła.

straż graniczna zatrzymała pod Paczkowem grupę Ukraińców, którzy przez zieloną granicę przedzierali się z Czech do swojej ojczyzny.

Doczekaliśmy się tak ciężkich czasów – zauważa Opotydzień – że ludzie na Wschód się szmuglują.

jeden z amerykańskich prezenterów telewizyjnych – plotkuje portal edziecko.pl – nie mógł iść do fryzjera z powodu pandemii koronawirusa, więc poprosił żonę, żeby obcięła mu włosy. Jak się okazało w domu mieli jedynie trymer dla psów. Nowa fryzura niestety nie sprostała standardom.

Nie był to mąż fryzjerki niestety.

rodzime celebrytki w poszukiwaniu rozgłosu i zajęcia w czasie zarazy, podejmują na instagramie nowe, ambitne wyzwanie: kto podniesie wyżej nogę?

I to się nazywa izolacja na wysokiej stopie.

if

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl