Co pan na to inżynierze? Tradycja i nowoczesność


21-06-2020 13:19:23

Pandemia sprawiła, że wiele wydarzeń oglądamy w internecie. Po udanej Konferencji Okrągłego Stołu zorganizowanej przez Stowarzyszenie Elektrów Polskich, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT zaprosiła do oglądania transmitowanych bezpośrednio z Warszawskiego Domu Technika NOT dwóch spektakli Krakowskiego Teatru Komedia: „Małżeństwo we frankach” Jana Jakuba Należytego i „JP2 - oczekiwane pokolenie” Jana Korwina-Kochanowskiego.

***

Niewidocznych widzów powitały Ewa Mańkiewicz-Cudny, prezes FSNT-NOT, i Anna Stasiak-Apelska, właścicielka i prezes Zarządu KTK. – Wybudowany 115 lat temu Warszawski Dom Technika od początku zapraszał techników i inżynierów na wydarzenia kulturalne – powiedziała Pani Prezes. Właścicielka Teatru dodała, iż spektakle są realizowane w ramach programu „Kultura - Interwencje 2020”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Jego celem jest integracja środowiska technicznego poprzez udział inżynierów i techników w wydarzeniach kulturalnych, promocja polskiej kultury i jej twórców, upowszechnianie polskiej muzyki klasycznej i tradycji ludowej oraz zwiększenie dostępu do wydarzeń kulturalnych dzięki bezpłatnym transmisjom spektakli w internecie.

***

Transmisje odbyły się bez zakłóceń. A oglądając drugi spektakl mogliśmy też gołym okiem zobaczyć jaki postęp dokonał się w ostatnich latach, porównując jakość oglądanego na żywo obrazu z pokazanymi w nim podretuszowanymi zdjęciami i filmami. Można też było wstrzymać transmisję! boj.

Fragment spektaklu „Małżeństwo we frankach”

Komentuje Waldemar Rukść

18-19
Aktualny numer WSZYSTKIE
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl