Przyszłość dla inżyniera


19-07-2020 17:30:04

Wykształcenie absolwentów szkół wyższych, sytuacja uczelni przygotowujących wykwalifikowaną kadrę i potrzeby rynku pracy w obliczu 4. rewolucji przemysłowej – to najważniejsze tematy konferencji, na którą zaprasza Komisja ds. Młodej Kadry Technicznej Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.Forum Inżynierów Przyszłości” odbędzie się 23-25.10.2020 r. we Wrocławiu.

Będzie to spotkanie młodych inżynierów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na drodze zawodowej, studentów, którzy niedługo wejdą na rynek pracy, przedstawicieli uczelni kształcących przyszłe kadry oraz przedsiębiorców, którzy wiedzą, jakich osób będą potrzebowali na rynku pracy za kilka lat.
Podczas konferencji odbędą się wystąpienia, panele dyskusyjne oraz szkolenia w następujących obszarach: przemysł 4.0,  przedsiębiorczość, działalność studencka i społeczna, rozwój osobisty.
Zależy nam na zachęceniu młodych ludzi oraz przedstawicieli uczelni do działań, które będą wpisywały się w potrzeby rynku z uwzględnieniem najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań, a także na wspólnym zastanowieniu się, co jeszcze nas czeka w dobie 4. rewolucji przemysłowej – podkreślają organizatorzy. – Chcemy już dziś porozmawiać o zmianach, które będzie można wprowadzić, żeby za kilka lat absolwenci szkół wyższych pasowali do potrzeb zmieniającego się rynku pracy.
Wstępem do konferencji jest seria webinariów. Pierwsze spotkanie online „Kto zarabia na pandemii?” poprowadziła 2 czerwca 2020 r. Kasia Wabik z firmy Revolut.
Więcej informacji na stronie: https://fip.not.pl/

bh

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl