Co pan na to, inżynierze. Udane zawody


12-02-2021 19:51:26

W mieszanym, hybrydowym trybie odbyły się 1 lutego eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej (OWT). Zawodnicy rozwiązywali zadania na specjalnych kartach, ale pandemia COVID-19 wymusiła określone zachowania, w tym przeniesienie zawodów na platformę elektroniczną.

***

Mimo doświadczenia zebranego w zawodach szkolnych poziom trudności powiększył się, bo logować musieli się nie tylko zawodnicy, ale także  komisje okręgowe na terenie całego kraju.

***

Sprawdziła się zasada, że „im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju”. Kilkukrotnie spotykano się na webinariach, na których krok po kroku ćwiczono elektroniczną procedurę zawodów. Wszystko to opłaciło się, gdyż zawody odbyły się bez większych niespodzianek, co nie znaczy, że nie było trudności. Jednak do ich rozwiązania wszyscy byli przygotowani.

Zeskanowane rozwiązania zadań już trafiły do Jury i pozostaje czekać na  III etap – finałowy  tegorocznej OWT. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się przeprowadzić jej finały i wyłonić prawdziwych finalistów. jk

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl