Miłosława Kujszczyk-Bożentowicz - Wyróżniony Inżynier 2020, Kategoria „Działacz Stowarzyszeniowy”


16-05-2021 14:21:17

Jestem zaszczycona i ogromnie usatysfakcjonowana wyróżnieniem w Konkursie „Złoty Inżynier”, organizowanym przez redakcję „Przeglądu Technicznego”.

Przekazuję podziękowania Koleżankom i Kolegom z Oddziału Warszawskiego SEP (O/W), którzy zgłosili moją kandydaturę. Dziękuję serdecznie wszystkim głosującym na mnie Czytelnikom „PT”. Uzyskanie wyróżnienia w kategorii Działacz Stowarzyszeniowy staje się poniekąd zwieńczeniem mojej 46-letniej działalności w SEP, a uczestnictwo w konkursie podsumowuje moją 40-letnią inżynierską pracę zawodową.

Reprezentuję inżynierskie środowisko warszawskie. Studia na Wydziale Elektrycznym PW ukończyłam w 1974 r., uzyskując tytuł magistra inżyniera o specjalności Sieci i Układy Elektroenergetyczne. Mam na swoim koncie publikacje, kilka poradników oraz współautorstwo podręcznika INPE pt. „Sieci Elektroenergetyczne. Struktura sieci i jej wybrane zagadnienia”. Pracowałam w Zakładach Energetycznych Okręgu Centralnego, następnie w STOEN-ie i w obecnym PGE Dystrybucja SA O/Warszawa, mając możliwość wykorzystania swojej wiedzy i doświadczenia jako projektantka i programistka systemów informatycznych w zakresie eksploatacji sieci i zarządzania majątkiem sieciowym .

Kierowałam zakładowym kołem SEP i działałam w strukturach O/W  SEP, organizując m.in. wyjazdy techniczne do obiektów w Polsce i za granicą. Przez dwie kadencje (2010 – 2018) pełniłam funkcję prezesa O/W SEP. Obecnie jestem członkiem ZG SEP. Stowarzyszenie jest dla mnie platformą, która ma za zadanie integrowanie środowiska elektryków, umożliwianie kontaktu z nowościami technicznymi oraz podnoszenie kwalifikacji, ale przede wszystkim bycie, jak to powiedział nasz Ojciec-Założyciel Kazimierz Szpotański, stowarzyszeniem przyjaciół. Będę starała się w miarę swoich możliwości,  aby tak pozostało jak najdłużej.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl