Efekty-defekty


22-08-2021 16:43:33

Kościerzyna stała się Mekką kloszardów – donosi TVP Info. Na starówce piją na umór całe dnie i noce, zaczepiają turystów i wyciągają od nich pieniądze na alkohol, a potrzeby fizjologiczne załatwiają, gdzie popadnie. „Kloszardzi za nic nie chcą zmienić przyzwyczajeń”.

Wiadomo, przyzwyczajenia to druga natura. Nareszcie jest tak, jak w Paryżu.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Berlinie widzi w Polsce „kotwicę stabilności” dla stołecznej gospodarki w czasie pandemii – donosi dziennik „Berliner Zeitung”. „Wartość polsko-niemieckiej wymiany handlowej wyniosła w 2020 r około 123 mld euro, czyli prawie trzykrotnie więcej niż rosyjsko-niemieckiej i wzrosła astronomicznie z 4 mld euro w 1990 roku”.

Kiedyś był film „Kierunek Berlin”, dziś hasło: „Ratunek Berlin”

prokurator w Zduńskiej Woli uznał za niedopuszczalne stosowanie progów zwalniających prędkość na drogach publicznych, po których kursują autobusy. Zaskarżył do WSA w Łodzi zmiany organizacji ruchu na drodze powiatowej, zatwierdzone przez starostę powiatu. Chodziło o umieszczenie przed szkołą podstawową we wsi Izabelów progu

zwalniającego prędkość pojazdów do 30 km/h. Zamontowanie progu powinno być poprzedzone analizą przewidywanych efektów – orzeka Rzeczypospolita. Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas, pękanie ścian i instalacji sanitarnej z powodu drgań. Próg jest źle umiejscowiony i wykonany.

Po wykonanej robocie prokurator zajmie się w Izabelowie reaktywacją furmanek.

zamknięto w Polsce ponad 100 tys. sklepów w czasie dekady. W ostatnich siedmiu miesiącach najczęściej likwidowane były sklepy z artykułami biurowymi i piśmienniczymi, z artykułami używanymi, obuwiem i galanterią, a także tytoniem i wyrobami mięsnymi. Zamknięto 164 apteki – donosi rzeczypospolita.pl. Co trzecia nowa apteka otwiera się na wniosek złożony pod rządami nowej regulacji. Jej zapisy są tak restrykcyjne, że nowych aptek nie ma ani kto, ani gdzie otwierać –

mówi Marcin Piskorski, prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET. W efekcie przybywa gmin, w których nie działa już żadna – dodaje. To fraszka, gorzej gdyby zamykano monopolowe; ekspansja bezakcyzowego bimbrownictwa murowana.

konflikt między ekspedientami a klientami nabrzmiewa. Jak podaje stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom handel w niedzielę powrócił do takich sieci jak Dino, Biedronka, Intermarche, Lewiatan czy sieci convience, z czego cieszą się klienci, a rozpaczają ekspedienci. Przyzwyczaili się do wolnych niedziel. Obecnie najczęściej skarżą się na to, że w ogóle pracownik musi pracować w niedzielę. Czy na przykład może odmówić? STOP NP podaje, że odpowiedź jest prosta: pracownik odmówić nie może.

Gdzie te czasy, gdy na zebraniu Solidarności uchwalano, że czwartki są dniami pracy, a zebrani pytali: ale czy wszystkie?

rząd przyjął pod koniec lipca zmiany w prawie drogowym. Od 1 grudnia 2021 r. kierowcy mogą dostać większy mandat za wykroczenia i przestępstwa drogowe. Maksymalna wysokość mandatu może wynosić nawet 30 tys. złotych – podaje portal money.pl.

Ściąganie mandatów ma być znacznie skuteczniejsze, m.in. dzięki temu, że będzie w tym uczestniczyć skarbówka. Ściągnie mandat z kwoty zwrotu podatku. Niebawem zamiast mandatu odda się skarbówce samochód i po kłopocie.

impreza w KGHM: uśmiechnięte hostessy przebrane za stewardesy i szarfa z napisem „TU polewaj” – zdaniem Piotra Nisztora z Gazeta Polska Codziennie, słowo „skandal” to za mało, aby skomentować imprezę pracowników spółki. Oj tam, oj tam. Kiedyś mówiono po prostu: jaja z pogrzebu i jubel trwał dalej.

jaz.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl