Drogowskazy Kariery po raz ósmy


09-02-2015 18:15:42

Patronat PT

Startuje VIII edycja największego programu edukacyjnego Drogowskazy Kariery organizowanego prze Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej. 

Misją Programu jest pomoc studentom w wyborze optymalnej ścieżki kariery. Drogowskazy Kariery są projektem, który z powodzeniem pozwala na owocną integrację środowisk akademickich i biznesowych. Ogólnopolski zasięg Drogowskazów Kariery sprawia, że poprzez udział w projekcie zainteresowana firma zyska możliwość bezpośredniego kontaktu ze studentami, wzmocni wizerunek firmy inwestującej w kapitał ludzki, a także zwiększy rozpoznawalność marki w środowisku studentów. W ramach programu NZS organizuje warsztaty, szkolenia miękkie, twarde, panele dyskusyjne, case studies i konkursy na najlepszy start-up. Najważniejszą korzyścią z programu wydaje się możliwość nawiązania bliskich i stałych kontaktów studenta z firmą. Po dyplomie nie trzeba już tracić czasu na wstępne rozpoznanie i „rozruch”. A poza tym – tylko na niektórych kierunkach absolwent może oczekiwać, że oferty już na niego czekają, a pracodawca weźmie go „w ciemno”.

Program Drogowskazy Kariery został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jako Politechnika Warszawska uzyskano  także patronat Jego Magnificencji Rektora Jana Szmidta. Inauguracja DK – 4 marca 2015r.

.

 

 

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl