Wielkie Dni Druku 3D


21-01-2017 22:28:46

 

 

 

Wielkie Dni Druku 3D

Kolejna, już IX edycja Dni Druku 3D odbędzie się w trakcie Targów Kieleckich 28-30 marca 2017 r. To największe i najstarsze targi branży 3D i skanowania w Środkowo – Wschodniej Europie. Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii Polska (SIT Polska).

Początki tej inicjatywy miały miejsce w kieleckim klubie studenckim „Wspak”. Dni Druku 3D, towarzyszące do tej pory „Przemysłowej Wiośnie w Targach Kielce” stają się obecnie jednym z ważniejszych elementów tego cyklu wystaw. Koniunktura w branży rośnie: sprzedaż drukarek 3D, materiałów i związanych z nimi usług w 2018 r. osiągnie wartość 16,2 mld dol., co oznaczałoby w najbliższych latach średni, roczny wzrost o 45,7%.

Poprzednia edycja w marcu 2016 roku zgromadziła ponad 80 wystawców oraz przyciągnęła liczbę 8 tyś. zwiedzających. Dynamiczny rozwój Dni Druku 3D zawdzięczają z pewnością kolejnym programom finansowanym z funduszy Unii Europejskiej, ale także ogromnemu zainteresowaniu wysokobudżetowych firm z branży. W trakcie Dni odbędą się konferencje i i wykłady dla przedstawicieli nauki i przemysłu. Atrakcyjną częścią będą z pewnością „Nocne rozmowy o druku 3D”, zaś na targach spodziewane są m.in wysokobudżetowe maszyny drukujące oraz całe technologie przyrostowe.

Szczegóły na stronach www.dnidruku3d.pl oraz www.targikielce.pl/pl/dnidruku3d.htm

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl