Rzecz będzie nie o podróbkach, lecz o autentycznej miłości Chińczyków do rekordów. Jeśli ktoś nadal kojarzy made in China głównie z tandetą i rekordowo niską ceną „wszystko po 5 zł”, to warto dowiedzieć się, że...
Irena Fober
Rzecz będzie nie o podróbkach, lecz o autentycznej miłości Chińczyków do rekordów. Jeśli ktoś nadal kojarzy made in China głównie z tandetą i rekordowo niską ceną „wszystko po 5 zł”, to warto dowiedzieć się, że...
Irena Fober
Chiny to ogromny i chłonny rynek budzący zainteresowanie, wręcz pożądanie przedsiębiorców pragnących znaleźć się na nim. Dziś większość krajów świata lokuje tu swoje biznesy – również państwa Grupy Wyszechradzkiej (V4).
Elżbieta Łysakowska
W 2040 r. liczba ludności na świecie wzrośnie z 7, 5 mld do 10, 5 mld, ale nas będzie mniej o 10 mln. eł
Podczas ferii ponownie jedziemy na Lodowiec Stubai w austriackim Tyrolu – powiedziała mi córka. Dlaczego tam? Bo w Polsce nie ma takich warunków!
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć paneliści II Sesji Plenarnej „Cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo informacyjne”, którą prowadził dr inż. Andrzej M. Wilk, przewodniczący Sekcji Technik Informacyjnych SEP.
Wśród wielu wątków, jakie przewinęły się podczas II Kongresu Elektryki Polskiej był jeden nieco odrębny, ale podstawowy dla całego sektora. Dotyczy polskiego przemysłu elektrotechnicznego i elektronicznego. Nie poświęcono mu zbyt wiele uwagi. Ale to od jego kondycji zależy cała reszta.
W Niemczech, tak jak w wielu innych krajach Europy powstał problem związany z efektywnym kształceniem w wyższych szkołach zawodowych. Ukończenie takiej szkoły nie przygotowywało do wykonywania określonego zawodu, nie miało nic wspólnego z praktyką a także zapotrzebowaniem ze strony gospodarki i przemysłu. Jak to naprawiono?
Nie tak rzadko zdarza się, że nowy lek, nad którym badania trwały kilkanaście lat, na który wydano ponad miliard dolarów, nie tylko skutecznie leczy, ale również pokazuje swoje drugie, złowrogie oblicze. Wielu chorym pomaga, lecz są tacy, których zabija. if
W 1912 r. ukazała się ukazała się pierwsza monografia poświęcona rakowi płuc. Jej autor, praktykujący w nowojorskich szpitalach Isaak Adler zastanawia się we wstępie, czy temat w ogóle wart jest poruszenia, gdyż nowotwór ten występuje tak rzadko, że udało mu się opisać zaledwie 374 przypadki. 100 lat później rak płuca stał się największym zabójcą wśród nowotworów: w tym roku na świecie zachoruje 1 300 000 osób.
Irena Fober