Polacy chcą mieć łatwy i szybki dostęp do internetu, który stał się ułatwiającym życie narzędziem codziennego użytku. Jednak jeszcze blisko 5 mln gospodarstw domowych nie ma dostępu do szerokopasmowej sieci.
Jerzy Bojanowicz
Polacy chcą mieć łatwy i szybki dostęp do internetu, który stał się ułatwiającym życie narzędziem codziennego użytku. Jednak jeszcze blisko 5 mln gospodarstw domowych nie ma dostępu do szerokopasmowej sieci.
Jerzy Bojanowicz
Przez 100 lat swojej działalności Politechnika Poznańska stale się rozwijała, stając się uczelnią silną i nowoczesną. Osiągnięcia naukowe i oferta dydaktyczna sprawiły, że obecnie jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Europie.
Nie ulega dziś żadnej wątpliwości, że dla niemałej grupy osób najbardziej przydatne okazują się umiejętności i kompetencje nabyte poza formalnym systemem kształcenia. Właśnie to, „czego nie nauczyli się w szkole”, pozwala im funkcjonować na rynku pracy z sukcesem, także w wymiernym, materialnym aspekcie.
Janusz M. Kowalski
Mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Pierwsza – uczniowie polskich szkół średnich mają oceny celujące z matematyki! Druga – tych uczniów jest...1%. Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia wątpliwości, iż efektywność nauczania matematyki w polskich szkołach jest bardzo słaba.
Marek Bielski
Prawie 30 lat temu nowy, odmieniony po 1989 r. Sejm RP uchwalił „Ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych” (09.05.1991 r.).
Jan Sztorc
W poprzednim odcinku przypomnieliśmy fragmenty dotyczące ciekawych obliczeń i zarazem dalekosiężnych założeń specjalnej Komisji do spraw przebudowy węzła kolejowego warszawskiego w planowaniu wielkiej inwestycji (PT nr 40/1921). Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące różnych obiektów towarzyszących tej przebudowie, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
Wybór i oprac. Bronisław Hynowski
Łukasz Modzelewski, Zuzanna Baranowska, Katarzyna Wołoszczuk, Paweł Krajewski - Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Sławomir Jednoróg, Ewa Łaszyńska - Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy, Kamil Szewczak - Instytut Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk
To przypadłość, która może przyprawić o ból głowy niejednego pracodawcę. Tylko w 2018 r. osobom z rozpoznaniem migreny wystawiono zwolnienia lekarskie na ponad 95 000 dni. Migrena plasuje się na drugim miejscu wśród chorób powodujących znaczną niesprawność w pracy.
Irena Fober