Piotr Pawlak


23-02-2020 19:21:12

Srebrny Inżynier 2019, Kategoria „Innowacje”

Niedawno niezależna jednostka opublikowała raport o czystości powietrza w polskich uzdrowiskach. Wynika z niego, że kuracjusze odwiedzający Inowrocław oddychają najczystszym powietrzem w porównaniu do innych polskich miast uzdrowiskowych. Ucieszyła nas ta informacja, bo Inowrocław nie jest typowym uzdrowiskiem, to dość duże miasto powiatowe w którym funkcjonuje kilka zakładów przemysłowych. Uważam, że nasza firma ma jednak pozytywny udział w tym niewątpliwym sukcesie Inowrocławia.

Produkujemy i dostarczamy naszym mieszkańcom i gościom ciepło korzystając z paliw kopalnych. Staramy się przy tej produkcji ograniczać emisję do atmosfery szkodliwych gazów. Stosujemy do tego nietypowe, innowacyjne rozwiązania. Jednym z takich będzie budowa pilotażowej stacji typu „P2H”. Projekt przewiduje budowę hybrydowej centrali cieplnej opartej o pompy ciepła, magazyny ciepła i instalacje fotowoltaiczne, a więc wykorzystującej wszelkie możliwe źródła energii odnawialnej.

Staramy się aby wszystkie nasze proekologiczne działania były dostrzegane i akceptowane przez społeczność miasta. Stąd uruchomienie w Inowrocławiu Centrum Informacji Ekologicznej „EKOSTREFA”. Dzięki uczestnictwie w edukacji ekologicznej młodzi ludzie dowiadują się, co robić żeby chronić środowisko.

Pomysły Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu są wspierane przez załogę, która zgłosiła mnie do Konkursu NSZZ Solidarność pod patronatem Prezydenta RP „Pracodawca przyjazny pracownikom”. Dzięki wsparciu załogi zostałem wyróżniony w tym prestiżowym Konkursie. H.P.   

Komentuje Waldemar Rukść

Przegląd Techniczny Gazeta FacebookPrzegląd Techniczny Gazeta LinkedIn
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl