Mistrz Diagnostyki mistrzom kierownicy


25-07-2021 22:02:00

Mistrz Diagnostyki mistrzom kierownicy

Cenną inicjatywą Rady Federacji SNT NOT w Legnicy oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Odział Zagłębia Miedziowego są już II Mistrzostwa Polski Diagnostów Samochodowych (w tym studentów i uczniów szkół branżowych)w kierunku samochodowym. Tego roku odbędą się 22 i 23 października w Legnicy.

Pierwsza edycja została rozstrzygnięta w 2015 r. I tym razem Mistrzostwa wspiera Polski Związek Motorowy OZDG we Wrocławiu, który udostępnił na ten cel swoją stację kontroli pojazdów. Pierwszym tytułem najlepszego diagnosty w Polsce szczyci się Łukasz Ciepiela z Osieka. W obecnej formule Mistrzostwa zorganizowano następnie w 2019 r. Zwyciężył Dariusz Kurzyński z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W pierwszej części konkursu zawodnicy rozwiązują indywidualnie test pisemny o usterkach technicznych i badaniach pojazdów. W drugiej części dwuosobowe drużyny rywalizują praktycznie na tzw. żywym warsztacie - samochodzie z zaaplikowanymi usterkami. Dla uczniów konkurs praktyczny przewidziano 22.10. 2021 r., dla zawodowych diagnostów - dzień później w stacji Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Legnicy oraz w stacji Tachografy Toll Collect Strzelczyk.

W wyniku przewidziane jest nadanie tytułu Mistrza Polski - diagnosty samochodowego, studenta diagnosty i ucznia diagnostyki samochodowej. Drużynowo wyłaniana jest najlepsza stacja kontroli pojazdów, najlepsza wyższa uczelnia, najlepsza szkoła branżowa. Celem Mistrzostw jest podniesienie rangi diagnosty samochodowego oraz popularyzacja wysokich standardów badań diagnostycznych. Znaczenie tej sprawy dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest oczywiste.

Zgłoszenia 2-osobowych drużyn przyjmowane są na adres SITK RP Oddział Zagłębia Miedziowego, Legnica, ul. Złotoryjska 87. Więcej szczegółów na www.otds.pl. jaz.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl