Festiwal Filmów Naukowych


29-09-2022 20:52:20

Twórcy polskojęzycznych filmów o tematyce naukowej mogą zgłosić się do udziału w pierwszej edycji Festiwalu Filmów Naukowych, którego finał odbędzie się w listopadzie w Warszawie. W konkursie osobno oceniane będą filmy krótkometrażowe i długometrażowe. Osobne konkurencje są również dla dorosłych i młodzieży.

Festiwal odbędzie się 18 i 19 listopada br. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej (CEZAMAT). W ramach niego zobaczyć będzie można przegląd filmów pełnometrażowych oraz przegląd filmów krótkometrażowych.

Na razie trwa nabór filmów. Do udziału w konkursie zgłaszać można filmy wyprodukowane w latach 2018-2022 i stanowiące samodzielną całość.

Za film pełnometrażowy zostaną uznane filmy o czasie projekcji wynoszącym co najmniej 60 minut, a do kategorii filmów krótkometrażowych zostaną zakwalifikowane filmy trwające między 10 a 50 minut. W konkursie mogą brać udział wszystkie filmy, których oryginalna wersja językowa jest zrealizowana w języku polskim.

Festiwal Filmów Naukowych jest ogólnopolskim konkursowym przeglądem, w którym mogą wziąć udział dorośli i młodzież: osoby w wieku 16-40 lat. Festiwal prezentuje wszystkie gatunki filmowe, a podstawowym kryterium wyboru jest bliskość tematyki naukowej.

Do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 10 filmów pełnometrażowych oraz 15 filmów krótkometrażowych.

“Festiwal Filmów Naukowych jest głosem, który ma na celu zaprosić społeczeństwo do rozmów o najnowszych odkryciach, technologii i szeroko pojętej nauce. Celem festiwalu jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy, propagowanie najnowszej technologii i odkryć” - piszą organizatorzy.

“W nauce widzimy dużo więcej niż tylko laboratoria i doświadczenia. To cały otaczający nas świat. Nasza planeta i środowisko. Czekamy na filmy, które poruszą nasze myślenie, zakwestionują nasze wartości, poszerzą wiedzę i pokażą świat. Chcemy zaprosić młodych reżyserów, naukowców, nauczycieli, artystów wizualnych, youtuberów, blogerów i wszystkich twórców filmowych do zaprezentowania efektów swojej wyobraźni” – deklarują organizatorzy.

Zgłoszenia są przyjmowane do 24 października 2022 r.. Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: https://bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Zgloszenia

Więcej informacji na stronie festiwalu https://www.cezamat.eu/wydarzenia/festiwal-filmow-naukowych/

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentuje Waldemar Rukść

Przegląd Techniczny Gazeta FacebookPrzegląd Techniczny Gazeta LinkedInPrzegląd Techniczny Gazeta Twitter
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl