ITM


26-10-2022 22:49:07

Zaawansowana działalność uczelni wyższych i ośrodków badawczych prowadzi do innowacji technologicznych. Współpraca na linii nauka – biznes to podstawa rozwoju wszystkich gałęzi przemysłu.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE są idealnym miejscem spotkań i okazją do zacieśniania więzów tych dwóch, przenikających się światów.

Polski rynek badań i rozwoju jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2020 r. nakłady krajowe na działalność badawczą i rozwojową (B+R) wyniosły 32,4 mld zł. To o 7% więcej niż rok wcześniej. Jednak Polska pod względem wydatków znajduje się poniżej średniej unijnej. W 2020 r. na badania i rozwój przeznaczono 1,4 proc. PKB. Co jest budujące – prawie połowa z tych wydatków została przekazana na badania i rozwój w naukach inżynieryjnych i technicznych.

W najbliższej edycji targów ITM zaplanowano znaczne rozszerzenie oferty uczelni wyższych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych. Organizatorzy zapowiadają także rozwój strefy startup-ów.

Przemysł ery cyfrowej - to od kilku lat motto targów ITM INDUSTRY EUROPE. Nowoczesne przedsiębiorstwa żeby nie zostać w tyle za konkurencją muszą inwestować w cyfryzację i automatyzację procesów produkcyjnych. Nadszedł czas dużej dostępności tych rozwiązań zarówno dla dużych jak i mniejszych firm. Są wdrażane programy wsparcia przedsiębiorców w zakresie automatyzacji, pakiety dofinansowań oraz specjalne granty. To wpływa na intensywny postęp technologii. Widać go wyraźnie na stoiskach firm, które by pokazać swoje nowości od lat wybierają targi ITM INDUSTRY EUROPE. Wśród wystawców najbliższej edycji nie zabraknie liderów branży, producentów nowoczesnych maszyn, robotów i rozwiązań wspomagających rozwój przemysłu 4.0.

- Szykujemy także sporo warsztatów praktycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród nich znajdzie się oferta dla automatyków, operatów maszyn i integratorów. Planujemy również widowiskowe pokazy skanowania i druku 3D. W najbliższej edycji wrócimy z ideą ścieżek zwiedzania, ale w nieco zmienionej formule. Trwają prace nad Kongresem IndustryNext, którego tematykę zamierzamy mocno oprzeć na robotyzacji, digitalizacji i sztucznej inteligencji. Współpracujemy tu ściśle m.in. z Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Jesteśmy w trakcie rozmów z wystawcami i partnerami. Zbieramy opinie i sugestie. Nastroje są optymistyczne. Z naszych prognoz wynika, że w przyszłym roku teren ekspozycji znacznie się powiększy – zapowiada dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE organizowane przez Grupę MTP odbędą się w dniach 30.05-2.06.2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Więcej na: www.itm-europe.pl

Komentuje Waldemar Rukść

Przegląd Techniczny Gazeta FacebookPrzegląd Techniczny Gazeta LinkedIn
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl