Efekty-defekty


24-01-2023 22:37:41

rozgorzał konflikt między Polskim Forum Klimatycznym a Polskim Alarmem Smogowym. Forum uważa, że kopciuchy, czyli kotły pozaklasowe nie stanowią zagrożenia dla środowiska – pod warunkiem, że korzysta się z nich w prawidłowy sposób. Przeciwnego zdania jest Polski Alarm Smogowy. Forum krytykuje działania samorządu Krakowa, PAS, rządu i NFOŚiGW w kwestii walki ze smogiem. Zdaniem Forum wprowadzony w Krakowie całkowity zakaz używania paliw stałych, obowiązujący już 6 lat, nie przyniósł oczekiwanych zmian. – donosi portalsamorządowy.pl.

Do atrakcji turystycznych Krakowa dołącza fakt, że to jedyne miasto w Europie, w którym nie udało się ustalić, czy kopciuchy są szkodliwe, czy też nie.

podobno najlepiej w Polsce żyje się w Gogolinie. Tak wynika ze wskaźnika dobrego życia. A jak jest naprawdę?- pyta podejrzliwie newsweek.pl. "Wzór jest prosty. Najpierw zbierasz 63 dane dotyczące m.in. odległości ucznia od szkoły, przeciętnego wynagrodzenia, równowagi płci w wieku małżeńskim i korków. Potem wszystko sprowadzasz do wspólnego mianownika i sumujesz". Autorem wzoru na dobre życie jest prof. dr hab. Przemysław Śleszyński z PAN. Śledztwo Newsweeka wykryło, że nie wszyscy w Gogolinie są szczęśliwi.  

Tak się składa, że burmistrz Gogolina pełni urząd już 4 kadencję, a wszyscy członkowie Rady Miejskiej należą do jego Komitetu Wyborczego. Nawet Karolinka poszła do takiego Gogolina. A Karliczek za nią.

żona wiceministra Łukasza Schreibera była już modelką, raperką, aktorką, dziennikarką, polityczką i piłkarką. Teraz postanowiła zostać żołnierką - donosi gazeta.pl. Stwierdziła, że mężczyźni nie chcą iść do wojska. "Podjęłam decyzję i poszłam o krok dalej. 4 stycznia przejdę badania w sprawie szkolenia się na żołnierza zawodowego". Jednocześnie polityczka nie ma zamiaru skończyć ze swoimi wcześniejszymi projektami. - Chciałam wam przekazać, żebyście się nie martwili, jeżeli chodzi o politykę, o partię Mam Dość 2023 - powiedziała.

Chyba raczej  wskazana jest partia Nie Mam Dość.

wiceminister sprawiedliwości zatrudniony też na Uniwersytecie Warszawskim napiętnował estradowych pajaców za promocję LGBTQ+ w TVP na "Sylwestrze marzeń" w Zakopanem. „To nie Sylwester Marzeń lecz Sylwester Wynaturzeń" -napisał. Inny uczony z UW doniósł o tym przestępstwie Rektorowi: „Wiceminister stwierdził, że "osoby LGBTQ+ są wynaturzone, przez co odmawia im godności ludzkiej i szacunku". Władze UW mają zdecydować ws. wszczęcia postępowania dyscyplinarnego - oświadczyli politycy Solidarnej Polski - informuje gazetaprawna.pl, lecz niezalezna.pl twierdzi, że nic z tego, bo „Pakiet Wolności Akademickiej uniemożliwia wszczęcie postępowania za wyrażanie przekonań religijnych, światopoglądowych lub filozoficznych".

Kto by pomyślał, że takie będą skutki oblewania się szampanem w Zakopanem.

profesor Zbigniew Mikołejko ocenił w wywiadzie dla wyborcza.pl:  "Źle, że młodzi wolą mieć zwierzęta zamiast dziecka? To patriarchalne spojrzenie." Jak głosi Instytut Psychologii Zdrowia, rodzina patriarchalna to miejsce, gdzie uświęconym obyczajem mężczyzna kontroluje życie żony i dzieci. 

Może też kontrolować życie żony i zwierząt.

Jaz.

 

 

 

Komentuje Waldemar Rukść

Przegląd Techniczny Gazeta FacebookPrzegląd Techniczny Gazeta LinkedInPrzegląd Techniczny Gazeta Twitter
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl