Mgr inż. Krzysztof DĘDEK


06-03-2016 14:04:28

„Złoty Inżynier 2015” w kategorii „Menedżer”

Dzisiejszy trend wzrostu konsumpcyjnego to dobry znak dla przedsiębiorstw przemysłowych. Sprawiedliwa dystrybucja to pojęcie o bardzo szerokim znaczeniu, musi opierać się na zasadach, które powinny być jasne, przejrzyste i uczciwe, aby były zrozumiałe dla każdego, kto powinien ich przestrzegać.

Byłem inicjatorem usamodzielnienia zakładu w 1990 r. i przekształcenia przedsiębiorstwa w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa PSO MASKPOL S.A., odpowiedzialnym za restrukturyzację asortymentu produkcji, technologii i kadry pracowniczej oraz modernizację ciągów technologicznych i biura konstrukcyjnego (wdrożenie pierwszego w Polsce systemu do projektowania przestrzennego).

Firma została wiodącym producentem sprzętu ochrony układu oddechowego, ochron balistycznych z przeznaczeniem dla wojska, policji, służb specjalnych i przemysłu, nagradzana wielokrotnie na targach MSPO Kielce i MT „Sawo” za najlepsze produkty dla wojska i policji.

Jestem autorem i współautorem kilkunastu patentów i wzorów użytkowych wdrożonych do produkcji, jak np. maska przeciwgazowa, odzież filtracyjna, kamizelki

kuloodporne, hełmy kuloodporne, płyty balistyczne, kaski dla górnictwa, półmaski przeciwpyłowe, filtropochłaniacze itp. Wdrożyłem innowacyjne technologie druku przestrzennego tworzyw sztucznych i metali. Za działalność zawodową byłem wielokrotnie nagradzany, m.in. dwukrotnie tytułem Mistrz Racjonalizacji Przedsiębiorstwa. Żona Anna, córki Domicela i Dorota, syn Dariusz, 5 wnucząt. Hobby to fotografia, informatyka, muzyka, podróże.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl