Mgr inż. Czesław SAJNAGA


06-03-2016 14:34:16

„Srebrny Inżynier 2015” w kategorii „Jakość”

Wyróżnienie w plebiscycie "PT" jest nagrodą nie tylko dla mnie, ale także dla firmy ASMET, z którą jestem związany od ponad 20 lat.

Wykształcenie wyższe inżynierskie zdobyłem na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Warszawskiej. Po studiach podjąłem pracę w ZPC Ursus, gdzie przepracowałem ponad 20 lat. Zaczynałem od stanowiska technologa, a swoją karierę zakończyłem na stanowisku Szefa Zakupów Fabryki Metalurgicznej. Później związałem się z firmą ASmet, w której pracuję na stanowisku Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju. Do moich głównych zadań należy obecnie szeroko rozumiana optymalizacja realizowanych w firmie procesów z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych (automatyka magazynowa, maszyny CNC, systemy Kanban). W firmie ASmet stawiamy na jakość w obsłudze Klienta, a wydajność i efektywność pojawiają się same – jako „produkty uboczne” umiejętnie wdrażanych innowacji.

Dzięki doskonaleniu procesów dostaw elementów złącznych oraz produkcji śrub specjalnych nawet w latach ostatniego kryzysu (2008-2009) potrafiliśmy utrzymać wskaźniki wzrostowe i wyraźnie wzmocnić naszą pozycję na europejskim rynku elementów złącznych. Ostatnie lata to ogromny sukces firmy ASmet w zakresie wdrażania nowoczesnych systemów obsługi logistycznej opartych o filozofię Kanban. Odpowiedni model Kanban dobieramy indywidualnie do potrzeb każdego Klienta i specyfiki realizowanej przez niego działalności.

Technologie ewoluują, pojawiają się nowe rozwiązania organizacyjne i techniczne, rosną wymagania Klientów – aby nadążyć za tempem zmian trzeba w sposób ciągły poszerzać swoją wiedzę. Studia ugruntowały moją wiedzę techniczną, ale cały czas podnoszę swoje kwalifikacje w ramach dodatkowych studiów, kursów, szkoleń i seminariów. Systematyczność w zdobywaniu wiedzy to według mnie klucz do sukcesu.

Komentuje Waldemar Rukść

Przegląd Techniczny Gazeta FacebookPrzegląd Techniczny Gazeta LinkedIn
eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl