Mgr inż. Jan SIWIŃSKI


06-03-2016 14:35:13

„Srebrny Inżynier 2015” w kategorii „Ekologia”

Zrównoważony rozwój ma na celu minimalizowanie śladu ekologicznego, który pozostawiamy po sobie. W codziennej pracy zajmuję się wdrożeniami rozwiązań, które są optymalne nie tylko finansowo, ale też ekologicznie i społecznie. Racjonalne wykorzystanie surowców i minimalizowanie obecności w atmosferze szkodliwych tlenków i pyłów nie dopuści do pozostawienia naszym następcom „spalonej ziemi”. Wszyscy ludzie mają prawo do oddychania czystym powietrzem i korzystania z dóbr natury. W ostatnich latach, niestety  także w Polsce, zaostrza się problem smogu, a nasza energetyka cieplna nie zdążyła jeszcze poradzić sobie z tym wyzwaniem w zakresie mikro źródeł domowych, osiedlowych. Jednym z moich celów w nadchodzących latach jest nieustanne ulepszanie rozwiązań technicznych, aby rozwijać polską energetykę w sposób nowoczesny, czysty i bardziej wydajny.

Dzięki mojej pracy i efektywnej działalności firmy ECOENERGIA Sp. z o.o., możemy oddychać czystszym powietrzem. To daje mi najwięcej satysfakcji w codziennej pracy.

Naszą wiedzę i opatentowane produkty dostarczamy światowym firmom energetycznym i pracujemy razem nad projektami w Europie i na całym świecie jak chociażby Batam blisko Singapuru, Nowa Kaledonia w Malezji i La Reunion obok Madagaskaru. To duży sukces.

Jedną z moich pasji jest muzyka, która towarzyszy mi od 30 lat (podobnie jak energetyka!), a wieczory lubię spędzać z książką (literatura zagraniczna, biografie) lub oglądając dobry film z żoną. W sezonie chętnie spędzam czas aktywnie – latem na korcie tenisowym, a zimą na nartach z młodszym synem. Szczególnie cenię sobie czas spędzony w gronie najbliższych.

Komentuje Waldemar Rukść

eNOT.pl - Portal Naczelnej Organizacji Technicznej | eNOT.pl