wszystkiego jest za dużo – twierdzi na portalsamorzadowy.pl Michał Rukawisznikow, absolwent pedagogiki na Uniwersytecie Zielonogórskim, pracujący jako kierowca śmieciarki w Krośnie Odrzańskim. „Mimo kryzysu i inflacji wciąż kupujemy i marnujemy”. Do tego wyrzucamy dobre rzeczy, zamiast oddać je gdzieś, gdzie mogłyby trafić do dalszego obiegu. To jest zdecydowanie największy problem naszej gospodarki odpadami –ogromny konsumpcjonizm.
Pewien aspirant polityczny niegdyś głosił program: „Nie będzie niczego”. Pedagog-śmieciarz nadał dziś głębię tej wytycznej.
truskawki zaleca w lutym sadyiogrody.pl., zwłaszcza chorym. „Cukrzykom zaleca się spożywanie nie więcej jak 300 g tych owoców dziennie. Warto podzielić je na 3 porcje po około 100 g. Połączenie owoców z białkiem i tłuszczem spowoduje wolniejsze wchłanianie fruktozy”.
Do tego warto dołączyć szampana i ostrygi. Też bardzo zdrowe.
pierwsza w tej części Europy Strefa Czystego Transportu powstaje decyzją Rada Miasta w Krakowie. Obejmie niemal cały Kraków. Chodzi o wyparcie z miasta starszych samochodów spalinowych, zwłaszcza z silnikiem Diesla. Prezydent Warszawy też potwierdził, że kolejna Strefa Czystego Transportu powstanie w przyszłym roku w stolicy. Będzie jeszcze bardziej rygorystyczna niż krakowska. -donosi zielonagospodarka.pl. Z przeprowadzonego przez serwis autobaza.pl badania wynika, że ponad 40% ankietowanych jest przeciwko wprowadzeniu SCT.
Kiedyś mury obronne chroniły miasta przed Tatarami. Dziś by się przydały do obrony przed kierowcami.
akumulatory emitują najwięcej zanieczyszczeń. Proces wytwarzania baterii – od wykorzystania surowców kopalnianych, takich jak kobalt i lit, po produkcję w gigafabrykach i transport – jest energochłonny i stanowi jedno z największych źródeł emisji dwutlenku węgla w dzisiejszych pojazdach elektrycznych – narzeka zielonagospodarka.pl. – Produkcja pojazdów elektrycznych prowadzi do 30-40%. większych emisji niż produkcja samochodów benzynowych – powiedział Florian Knobloch, pracownik Cambridge Centre for Environment, Energy and Natural Resource Governance.
Nawet Cambridge się myli; najwięcej zanieczyszczeń emitują ludzie. Gdyby siedzieli w jaskiniach, cała emisja byłaby tam zdeponowana i nie trafiła do atmosfery.
poprawki do traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej zgłosiła Komisja Parlamentu Europejskiego ds. środowiska. Lasy miałyby zostać przeniesione z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych. W organach Unii Europejskiej toczą się właśnie prace zmierzające do objęcia lasów wspólną polityką. „Nic dziwnego, bo wobec obecnych i ciągle narastających zagrożeń ekologicznych międzynarodowa koordynacja w tej sferze wydaje się jak najbardziej zasadna. A polskie władze już ostro protestują. I też nic dziwnego, bo to jedna z dziedzin najbardziej zawładniętych przez partię rządzącą.” – ujawnia www.prawo.pl
Komisja chce lasów i słuszna jej racja, bo rządzi już wodami, glebami, i powietrzem. Teraz lasy należy wyzwolić, jak klasę robotniczą, od zniewolenia przez partię rządzącą.
duże zainteresowanie ezoteryką jest jednym ze skutków sekularyzacji. Wróżki, tantryczne kapłanki, szamani za grube pieniądze dzielą się teoriami zbawienia ze spragnionymi duchowości słuchaczami – narzeka wpolityce.pl. Polacy wydają rocznie na usługi ezoteryczne około 2 mld zł. „Na naszej łatwowierności zarabiają głównie giganci z niemieckim kapitałem”.
Złośliwcy każą jasnowidzom przewidywać wyniki totolotka. Ale nawet w Eurojackpot nie da się wygrać 2 mld. zł. I kto tu jest skuteczny?