Miesięcznik Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

30. edycja plebiscytu Złoty Inżynier
Baner poziomy

Efekty-defekty

UCZNIOWIE nie mają czasu na pasję, hobby czy na odpoczynek, bo są przeciążeni materiałem – pisze grupa posłów w interpelacji do Ministerstwa Edukacji i Nauki w związku z wprowadzonymi przez Ministerstwo zmianami systemu edukacji. Konieczne jest „Wnikliwe przejrzenie programu nauczania i konkretne zmiany programu edukacyjnego dla wszystkich uczniów na każdym etapie kształcenia”.- donosi portalsamorzadowy.pl.

Dziwna inicjatywa; przecież uczniowie i tak jeszcze nie głosują w wyborach.

TAJEMNICZE znalezisko w kwietniu, w lesie pod Bydgoszczą okazało się 1700-kilogramową rakietą manewrującą produkcji rosyjskiej, która lądowała ok. połowy grudnia 2022 r. Pierwotnie rakieta Ch-55 była projektowana do przenoszenia broni jądrowej. Gen. Jan Rajchel, były komendant Szkoły Orląt w Dęblinie w wywiadzie dla onetu.pl nie kryje oburzenia, że rakiety nikt dotąd nie szukał.

Nikt nie szukał, gdyż właściciel nie zgłosił faktu zagubienia.

PREZYDENT Dulkiewicz apeluje do premiera o „rozwiązania, dzięki którym możliwa będzie zarówno efektywna realizacja zadań Portu, jak i zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańcom Gdańska” – relacjonuje trojmiasto.wyborcza.pl. – Wiosenne wiatry rozwiewają pył węglowy na przyportowe dzielnice: Nowy Port, Letnicę, Przeróbkę czy Stogi, co fatalnie wpływa na zdrowie mieszkańców. Węglowe hałdy nie są w żaden sposób zabezpieczone. Powszechne są także opinie, że przywożony z różnych zakątków świata i składowany w porcie surowiec tak bardzo pyli, ponieważ jest fatalnej jakości.

Rząd złośliwie prześladuje mieszkańców Gdańska, gdyż węgiel jest nie tylko groźniejszy od CO2, lecz w dodatku się nie pali, tylko pyli.  

HOBBY Michała U.,37-letniego mieszkańca Koszalina zainteresowało policję, gdyż polega na konstruowaniu materiałów wybuchowych. Śledczy mówią o wyjątkowo niebezpiecznych substancjach. Podejrzany twierdzi, że po utracie zatrudnienia postanowił powrócić do dawnej pasji, a detonacją zajmował się na odosobnionym terenie. Policja wywoziła amunicję przez trzy dni, znajdując przy okazji amfetaminę – ujawnia rmf24.pl

Wiadomo, że utrata pracy aktywizuje pasjonatów. Niestety prokurator nie wnioskuje o skierowanie Michała do wojsk saperskich.

NIEOCZEKIWANIE w Świnoujściu wprowadzono 200-metrową strefę ochronną wokół terminala LNG. To oznacza odcięcie dojazdu do części miasta, do plaży, a także do dwóch największych atrakcji turystycznych. Mieszkańcy rozpaczają: Teraz zostaliśmy z niczym. Nie ma dojścia do plaży, nie ma dojazdu do naszych najważniejszych zabytków — relacjonują wiadomości.onet.pl/szczecin. Wojewoda zachodniopomorski zapewnia, że będzie dojście od strony wody, promem.

W ten sposób atrakcja w postaci przeprawy promem, mimo tunelu, zostanie utrzymana. No i te miejsca pracy.

OSIEDLOWY sklep w Bieruniu (woj. śląskie) dla pewnej kobiety stał się punktem rekrutacyjnym płatnych zabójców. Bez skrępowania szukała tam osoby, która mogłaby zabić jej męża i oferowała za to niemałą sumę. Nie wszystko poszło zgodnie z jej planem – uspokajają wiadomosci.onet/slask.pl. Policję wezwali świadkowie. Oferowana stawka to 0 tys. zł. Konieczność uśmiercenia męża motywowana jest tym, że kobieta właśnie się rozwodzi i walczy o opiekę nad dziećmi.

Niestety pani nie wzięła pod uwagę galopującej inflacji i drożyzny. Takie honorarium to obraza dla prawdziwego killera.

jaz.