koniec marzeń o skierowaniach do sanatorium – straszy portalsamorzadowy.pl. Resort zdrowia wstrzymał prace nad nowelizacją ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, która miała zrewolucjonizować działanie sanatoriów, zostawiając pacjentowi wybór, do której placówki chce pojechać. Obecnie decyduje o tym NFZ. Kuracjusz miał zyskać szerszą ofertę zabiegów; listy osób oczekujących prowadzone byłyby przez same sanatoria; zniesiony zostałby obowiązek potwierdzenia skierowania przez oddziały wojewódzkie NFZ. Możliwe stałoby się obniżanie stawek opłat przez placówki, by przyciągać kuracjuszy atrakcyjną ceną.
To nie koniec marzeń o skierowaniach. Raczej o tym, że herbata od mieszania stanie się słodsza.
niespodzianka: po zainwestowaniu w pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne znacznie wzrosły koszty i rachunki za energię. Rządowe limity zużycia energii, po których przekroczeniu płaci się wyższe rachunki za prąd, nie zachęcają do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne. Jak na razie, ogrzewanie domów węglem, choć nie jest sposobem ekologicznym, może być po prostu tańsze – konkluduje portalsamorzadowy.pl.
Portal dokonał przełomowego odkrycia tzw. meandrów postępu.
wybuchł spór, czy należy używać nazw typowych dla produktów pochodzenia zwierzęcego do żywności na bazie roślin – donosi brukselski portal Euractiv. Istotą sprawy jest etykietowanie alternatywnych produktów terminami takimi jak „stek”, „kiełbasa”, „eskalopka” lub „hamburger”. Obecnie to zagadnienie nie jest regulowane na poziomie unijnym.
Próba wprowadzenia zakazu „wegańskich burgerów” została utrącona przez Parlament Europejski w 2020 r, zaś Francja, chcąc zapewnić konsumentom większą jasność, zakazała używania wobec żywności roślinnej nazw kojarzonych z mięsem, co oprotestowała z kolei Europejska Unia Wegetariańska (EVU) i sprawa trafiła do Rady Stanu, ta zaś w sierpniu br. zdecydowała o skierowaniu sprawy do TSUE – Gdy Trybunał wyjaśni, czy państwa członkowskie mogą wprowadzać swoje przepisy w tej sprawie, Rada Stanu wznowi rozprawę.
Skala problemów przygniatających UE jest nadludzka, tylko Trybunał może przerwać tak tragiczny impas.
wyludnił się Karpacz po długim weekendzie – ubolewa z- ca burmistrza w “Wirtualnej Polsce”.– A mieliśmy nadzieję, że ten duży ruch utrzyma się do końca wakacji. W centrum, na szlakach, na parkingach widać te pustki. Noclegi są rezerwowane, ale właściciele restauracji bardzo mocno odczuwają fakt, że Polacy zaczęli oszczędzać. Turyści zaopatrują się w produkty spożywcze w dyskontach i samodzielnie przygotowują posiłki w pensjonatach i apartamentach. Preferują dietę „pudełkową”.
Burmistrz nie wie co zrobić? Rachunek z knajpy – biletem na szlak i po kłopocie.
nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego po 22 września utrudni zwolnienie osoby po 60. roku życia i kobiet w ciąży. Sąd będzie mógł nakazać pracodawcy dalsze zatrudnianie, aż do prawomocnego wyroku. Lista chronionych jest długa. To wywołuje jednak „ból głowy” w działach kadrowych firm, bo w praktyce nawet przez kilka lat mogą być zmuszone do dalszego zatrudniania osoby, którą podejrzewają np. o kradzież firmowego mienia, ujawnianie poufnych danych, prowadzenie “na boku” konkurencyjnej działalności – komentuje business insider.com.pl
Co tam zakaz zwalniania, w PRL-u był nakaz zatrudniania i też przeżyliśmy
jaz.