Grzegorz Kędzierski
Mgr inż. Grzegorz Kędzierski jest absolwentem Politechniki Lubelskiej, Politechniki Warszawskiej oraz Technikum Budowlanego w Miedzyrzecu Podlaskim. Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności kolejowej w zakresie linie, węzły i stacje kolejowe oraz urządzenia SRK, a także w specjalności mostowej. Wieloletni członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Jako kierownik budowy z powodzeniem zarządza od wielu lat różnymi kontraktami infrastrukturalnymi w budownictwie kolejowym w Polsce.
Mgr inż. Grzegorz Kędzierski od 1999 r., czyli od początku kariery zawodowej, związany jest z budownictwem infrastruktury kolejowej i mostowej na terenie Polski. Jako pracownik, PKP PLK S.A. przez 7 lat zarządzał infrastrukturą kolejową na terenie węzła Łukowskiego.
Od 2013 r. współwłaściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST Sp. z o.o pełniący funkcję Prezesa Zarządu. Brał udział w największych projektach modernizacyjnych linii i stacji kolejowych w Polsce, m.in. stacja: Grodzisk Mazowiecki, Tarnów, Biała Podlaska, Małaszewicze, Terespol; LK 7 Nałęczów – Lublin, LK8 Warszawa Okęcie – Czachówek, E59 Poznań- Rokietnica. Obecnie spółka zatrudnia 120 osób.
W 2022 r. założył Centralne Laboratorium Drogowo Kolejowe Sp.z o.o. zajmujące się badaniami geotechnicznymi, betonu oraz prowadzące prace badawcze w zakresie materiałów do budowy infrastruktury kolejowej gdzie jest Prezesem Zarządu.
Podczas realizacji kontraktów w branży kolejowej i mostowej wielokrotnie wprowadzał w życie innowacyjne rozwiązania inżynierskie oraz nowatorskie technologie realizacji robót budowlanych. Przez swoją pracę zawodową stale przyczynia się do zwiększenia komfortu podróży koleją m.in. przez eliminację barier dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Modernizacje, które realizuje przyczyniają się do skrócenia czasu podróży, zwiększają bezpieczeństwo, a także poprawiają jakość środowiska.
hp
Anna Zielińska
Dr inż. Anna Zielińska swoją przygodę naukową z techniką rozpoczęła i aktywnie ją kontynuuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest absolwentką Wydziału Energetyki i Paliw AGH gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera z technologii chemicznej. W 2022 r. obroniła pracę doktorską w dziedzinie nauk inżynieryjno- technicznych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.
W swojej dysertacji doktorskiej poruszyła najbardziej aktualne zagadnienia z branży elektryfikacji transportu. Cel jaki sobie postawiła to wykorzystania elementów technologii blockchain do rozwoju rynku stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych.
Tematyka elektromobilności, elektryfikacji transportu i wykorzystania nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz możliwości technologii blockchain, towarzyszą jej od początku studiów doktoranckich (od 2016 r.).W ich trakcie dr inż. Anna Zielińska opublikowała 11 artykułów naukowych, w których – w większości z nich – poruszała tematykę elektromobilności, magazynowania energii elektrycznej, nowoczesnych technologii, ekonomii i odnawialnych źródeł energii. Swoje osiągnięcia badawcze prezentowała również na sympozjach i konferencjach międzynarodowych oraz krajowych.
W trakcie studiów doktoranckich podjęła pracę badawczą oraz dydaktyczną. Koncentrowała się glównie nad zagadnieniami związanymi z blockchain i elektromobilnością. Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne i działalność naukową na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Podczas studiów jak i obecnie aktywnie uczestniczy w życiu uczelni poprzez udział m.in w Piknikach Naukowych i Nocy Naukowców. Zaangażowana w tematykę OZE i ekologię, od 2020 r. aktywnie wspiera działania Carbon Footprint Foundation. Od 2012 r. aktywna zawodowo i związana z firmą będącą liderem rynku w rozwiązaniach w dziedzinie fotowoltaiki, magazynów energii i nowoczesnych technologii.
mb
Dariusz Raczkowski
Dr inż. Dariusz Raczkowski urodził się w 1946 r. Maturę zdał w 1964 r. w liceum im. T. Czackiego w Warszawie. Podczas studiów na Wydz. Mechanicznym WAT wstąpił w 1969 r. do SIMP. Wiele lat był sekretarzem i przewodniczącym koła. Za jego kadencji to koło było największym kołem wojskowym SIMP w WP. Za osiągnięcia techniczne koło otrzymało trzykrotnie puchar Głównego Inspektora Techniki WP. Studia ukończył w 1971 r. z tytułem mgr inż., a pracę doktorską obronił w 1980 r. Od tego roku był członkiem Zarządu Oddz. Warszawskiego SIMP i zajmował się rozpowszechnianiem prasy technicznej wśród członków SIMP oraz przewodniczył komisji odznaczeń w OW.
W l. 2010-18 był przewodniczącym Oddz. Warszawskiego SIMP. Za jego kadencji powstały nowe koła Juniorów i zwiększył się o 14% stan liczebny Oddziału. Był inicjatorem Warszawskich Dni Techniki organizowanych dla starszej młodzieży celem zachęcenia jej do studiowania nauk technicznych. W 2023 r. organizuje już XI edycję tych dni. Dotychczas w WDT wzięło udział ok. 9 tys. młodzieży. Od kilku lat jest koordynatorem organizacji Mazowieckich Dni Techniki (w: Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Warszawie), którym patronuje Marszałek Woj. Mazowieckiego.
Za swoją działalność stowarzyszeniową D. Raczkowski został wyróżniony przez Zarząd Główny SIMP Złotą odznaką Honorową SIMP, odznaką H. Mierzejewskiego, a Walny Zjazd SIMP nadał mu tytuł Członka Honorowego SIMP. Od kilku kadencji jest przewodniczącym Komisji Odznaczeń w SIMP oraz od 5 kadencji przewodniczącym Komisji Wyróżnień FSNT NOT. Posiada Złotą i Diamentową Odznakę Honorową NOT.
Za działalność społeczną został dwukrotnie wyróżniony przez Prezydenta m. st. Warszawy: w 1983 r. Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Warszawy”, a w 2018 r. Odznaką Honorową „Zasłużony dla Warszawy”. Marszałek Woj. Mazowieckiego w 2016 r. wyróżnił go Medalem „Pro Masovia”. Posiada: Złoty Krzyż Zasługi, Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Odznakę Honorową „Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” oraz Złoty Medal Warszawskich Dni Techniki.
bh