Na pytanie, kim jest Adam Bisek niełatwo jest odpowiedzieć. Technik budowlany, przedsiębiorca, wynalazca, samouk, autor licznych wdrożeń wielu technologii, a jednocześnie wielki pasjonat lotnictwa i kosmonautyki, kilkukrotny delegat Polski w Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. zagospodarowania przestrzeni kosmicznej.
Nowoczesne rozwiązania, opracowane i wdrożone przez Pana Adama służą poprawie jakości życia mieszkańców, a także ochronie środowiska przez m.in.: zmniejszeniu hałasu, wykorzystaniem surowców wtórnych, redukcję ograniczeń ruchu kołowego i pieszego w trakcie renowacji infrastruktury podziemnej.
Od 48 lat prowadzi na Dolnym Śląsku firmę pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BISEK”. Przygodę z własną firmą rozpoczął w 1976 r. od wykonywania remontów kotłowni parowych oraz sieci gazowych, budowania sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz gazowych.
Na początku lat 80. XX w. poszerzył działalność o wykonywanie prac drogowych i bitumicznych oraz wprowadził technologię asfaltów twardo-lanych. W 1983 r., czyli czasach kiedy zakup ładowarki graniczył z cudem zakończył budowę ładowarki Ł201.
Lata 90. przynoszą dalszy rozwój działalności gospodarczej Adama Biska, który przejawia się w zakupie kolejnych firm, inwestycjach oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii, takich jak: „Cichy Ekologiczny Tramwaj” czy stworzenie w Krępicach nowoczesnej wytwórni mas bitumicznych z własnym laboratorium drogowym, a także technologii recyklingu mas bitumicznych. W 1998 r. firma BISEK wdrożyła we Wrocławiu innowacyjną technologię produkcji belek tramwajowych z wbudowaną pływającą szyną, co pozwoliło zredukować hałas i 4-krotnie wydłużyło żywotność szyny i zmniejszyło częstotliwość ich wymiany.
W 1996 r. wrocławski przedsiębiorca kupuje ruiny starej cegielni znajdującej się w pobliżu portu lotniczego Wrocławia. Po gruntownej przebudowie obiektu na parterze powstała restauracja Orle Gniazdo, a piętro przekształcono w nowoczesną powierzchnię biurową z salą konferencyjną. Komin cegielni został skrócony o połowę i wyposażony w wieżę dostosowaną do szkolenia kontrolerów lotu. Budynek stał się siedzibą PW Bisek. Odbyło się tutaj wiele międzynarodowych konferencji, w większości poświęconych nowoczesnym technologiom budowy dróg, m.in. międzynarodowa konferencja „Zielone drogi i redukcja hałasu”. Na posesji znajdują się 2 samoloty: MIG i Iskra, które zostały zakupione przez przedsiębiorcę po ich wycofaniu z eksploatacji.
Adam Bisek, dzięki kontaktom w Stanach Zjednoczonych, zainteresował się technologią produkcji gumowych asfaltów. Dzięki tej technologii można produkować mieszanki asfaltowe z wykorzystaniem zużytych opon w postaci granulatu gumowego. W 2006 r. skonstruował pierwszą maszynę „mikser” do produkcji asfaltu gumowego.
Jednak innowacje w budownictwie drogowym, to nie jedyne zainteresowania Adama Biska. Wielką pasją wrocławskiego biznesmena jest lotnictwo i kosmonautyka. W 2003 r. we Wrocławiu zorganizował Światowe Spotkanie Kosmonautów podczas, którego został położony kamień węgielny pod budowę Hotelu Kosmonauty w kształcie stacji kosmicznej MIR, hotel został uroczyście otwarty 10 lat później. W hotelu wielokrotnie gościli znani kosmonauci i piloci, organizowane były spotkania i konferencje lotnicze. Odbywał się zjazd z okazji 25-lecia lotu Mirosława Hermaszewskiego w kosmos. Uczestnikami zjazdu byli kosmonauci i astronauci z całego świata, a każdy z nich zasadził dąb, by tu wrócić w przyszłości. Zapoczątkowało to powstanie projektu Alei Dębów. Każde drzewo ma tablicę informującą kiedy i przez kogo zostało posadzone. Dęby posadzili m.in.: kosmonauci Aleksiej Leonow (Rosja), Mirosław Hermaszewski (Polska), John McBride (USA), a także inne wybitne osoby, np. pemier Francji – Jean Pierre Raffarin.
Również z inicjatywy Adama Biska w 2018 r. powstał Ośrodek Szkolenia Personelu Lotniczego „Bisek Aerospace”, przygotowujący przyszłych kontrolerów ruchu lotniczego. Szkoła posiada cztery symulatory wieżowe, trzy certyfikowane przez ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego) a jeden w trakcie certyfikacji ULC oraz jeden symulator samolotowy. We wszystkich urządzeniach odwzorowane jest funkcjonowanie i wygląd każdego europejskiego lotniska komunikacyjnego .
W lutym 2022 r. ukończono budowę instalacji do łączności radiowej ze Stacją ISS na orbicie okołoziemskiej. Łączność może być prowadzona w paśmie 144 MHz i 430 MHz, dodatkowo mogą być odbierane obrazy ze stacji ISS w technologii SSTV. Firma ma przyznany przedział czasowy w programie ARISS Europa. W styczniu 2023 r. Ośrodek Szkoleniowy otrzymał certyfikaty od ULC umożliwiający prowadzenie szkolenia dla kontrolerów ruchu lotniczego (ACTO). Obecnie Adam Bisek zajmuje się przygotowaniem oferty turystyki kosmicznej. Jest producentem symulatorów AFIS i ATC zbliżania i obszaru.
Za swoją działalność Adam Bisek był wielokrotnie nagradzany, m.in. otrzymał medal im. Tadeusza Kościuszki – „Uczciwy Przedsiębiorca”, wyróżnienie „Ikona Biznesu Wrocławia” – jest to nagroda za lokalny patriotyzm i kulturę biznesową, Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”, „Honorową Odznakę WYBITNEGO INŻYNIERA”, przyznaną przez Akademię Inżynierską w Polsce oraz tytuł „Honorowego Złotego Inżyniera” przyznany przez redakcję czasopisma Przegląd Techniczny.