Miesięcznik Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

30. edycja plebiscytu Złoty Inżynier
Baner poziomy

XXVI odsłona Hydroprezentacji już za miesiąc!

Do rozpoczęcia XXVI edycji Ogólnopolskiego Sympozjum Hydroprezentacje pozostał niespełna miesiąc! Podczas trzydniowej konferencji, która tradycyjnie odbędzie się w malowniczej Krynicy Zdroju w terminie 17-19.04.2024 r. nie zabraknie masy eksperckiej wiedzy, mnóstwa wyjątkowych gości i fascynujących prelekcji. Program tegorocznego sympozjum skupia się przede wszystkim na przyszłości inżynierii w branży wodociągowej przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym m.in. sztucznej inteligencji.              

„Przyszłość inżynierii w branży wod.- kan. – AI wkracza do firm wodociągowych
” – to temat przewodni, wokół którego skupia się XXVI odsłona ogólnopolskiej konferencji Hydroprezentacje. Sztuczna inteligencja to zagadnienie, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem specjalistów z wielu różnych dziedzin. Nic więc dziwnego, że w tym roku spora część programu jednej z najważniejszych konferencji w branży wodociągowej została poświęcona właśnie tej kwestii.          

XXVI edycja Hydroprezentacji tradycyjnie odbędzie się w hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdroju między 17 a 19 kwietnia. Tegoroczna konferencja to trzy dni wypełnione wystąpieniami, wykładami oraz debatami, w których udział wezmą wybitni eksperci i specjaliści z różnych zakątków kraju. 26. edycję Ogólnopolskiego Sympozjum Hydroprezentacje otworzy wystąpienie Prezesa Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – Pawła Sikorskiego, który opowie o najbardziej gorących (dosłownie) tematach w branży wodociągowej. Pierwszego dnia swoją prelekcję wygłosi również m.in. prof. dr hab. inż. Jacek Mąkinia z Politechniki Gdańskiej. W swoim wystąpieniu poruszy temat neutralności klimatycznej oczyszczalni ścieków.          

Program zaplanowany na kolejny dzień sympozjum niemal w całości zostanie poświęcony zagadnieniom związanym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w dziedzinie wodno-kanalizacyjnej oraz innowacyjnych rozwiązaniach, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na rozwój i przyszłość branży. Pierwszy wykład rozpocznie prof. dr hab. Jan Kozak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który opowie o zastosowaniu sztucznej inteligencji w procesach decyzyjnych. Ponadto prelegenci opowiedzą m.in. w jaki sposób sztuczna inteligencja może zmienić sposób zarządzania pracą oczyszczalni ścieków, o zastosowaniu AI w procesach decyzyjnych, a także o potencjale i możliwościach, jakie niesie ze sobą jej wprowadzenie do branży wodociągowej. Prelegenci podejmą się także tematów związanych z procesem cyfryzacji w zakresie inżynierii wodno-kanalizacyjną w Polsce.       

Formularz rejestracji wraz z kartą zgłoszeń, pełnym programem i wykazem prelegentów są dostępne na stronie internetowej wydarzenia www.hydroprezentacje.pl. Koszt udziału w trzydniowej konferencji to 1590 zł wliczając w to nocleg oraz wyżywienie. Rejestracja zostanie zamknięta 2 kwietnia 2024.


Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach, Partnerem Branżowym Katowickie Wodociągi. Partnerami nadchodzącego wydarzenia będą również Logic Synergy, HSB, Fabryka Armatur Jafar, Amiblu, Wasko, Grundfos oraz Aiut. Organizatorem technicznym agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.